Obowiązkowe szczepienia dzieci: Wałbrzych przyłącza się do akcji

Wałbrzych przyłącza się do akcji "Szczepimy, bo myślimy". - Nie będzie przyzwolenia na głupotę. Ruch antyszczepionkowców jest ruchem intelektualnych ignorantów – powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. 

 

Celem akcji „Szczepimy, bo myślimy” jest zebranie 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy, która zakłada, że przyjęcie dziecka do publicznego żłobka lub przedszkola jest uzależnione od wykonanych szczepień.
 
To inicjatywa obywatelska, której inicjatorami są Robert Wagner, Marcin Kostka oraz prezes Okręgowej Izby Lekarskiej we Wrocławiu Paweł Wróblewski. Chcą oni 6 maja złożyć projekt wraz z podpisami w kancelarii marszałka.
 
 
Jak tłumaczył Paweł Wróblewski, inicjatorzy akcji chcą, by zbieranie podpisów było połączone z debatą na temat problemu. Jak wyjaśniał, szczepienia, prócz tego że niezbędne dla zdrowia i życia dzieci, mają też szczególne znaczenie ze względu na duży napływ obywateli krajów spoza Unii Europejskiej, gdzie nie ma obowiązku szczepień na niektóre choroby zakaźne. 
 
Jak tłumaczył prezydent Roman Szełemej, to ważne by chronić dzieci i dbać o ich bezpieczeństwo. Dlaczego jeszcze prezydent Wałbrzycha postanowił zaangażować się w tę akcję?
 
- To był naturalny odruch, bo kto, jak nie prezydent miasta, który jest lekarzem, powinien jasno zabrać głos w tej sprawie. Myślę, że ogromna liczba wałbrzyszan, a może wszyscy, to ludzie myślący, trzeba tylko tę inicjatywę skoordynować, tak jak zrobili to inicjatorzy we Wrocławiu i  dać wyraźny głos, także w sejmie, że nie ma w XXI wieku przyzwolenia na głupotę. Wydajemy gigantyczne pieniądze na opiekę zdrowotną, a jednocześnie tolerujemy nieuctwo, ignorancję i głupotę - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Podpisy będą zbierane do połowy kwietnia. Wałbrzyszanie będą mogli je składać w ratuszu, szkołach czy instytucjach kultury. Prezydent Wałbrzycha będzie także zachęcał do składania podpisów podczas Mszy Papieskiej, którą zaplanowano na 6 kwietnia na stadionie przy ul. Ratuszowej.
 

W.Blicharz

foto:WTV

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno