Menu

Obowiązkowe szczepienia dzieci: Wałbrzych przyłącza się do akcji

Wałbrzych przyłącza się do akcji "Szczepimy, bo myślimy". - Nie będzie przyzwolenia na głupotę. Ruch antyszczepionkowców jest ruchem intelektualnych ignorantów – powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. 

Obowiązkowe szczepienia dzieci: Wałbrzych przyłącza się do akcji

 

Celem akcji „Szczepimy, bo myślimy” jest zebranie 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy, która zakłada, że przyjęcie dziecka do publicznego żłobka lub przedszkola jest uzależnione od wykonanych szczepień.
 
To inicjatywa obywatelska, której inicjatorami są Robert Wagner, Marcin Kostka oraz prezes Okręgowej Izby Lekarskiej we Wrocławiu Paweł Wróblewski. Chcą oni 6 maja złożyć projekt wraz z podpisami w kancelarii marszałka.
 
 
Jak tłumaczył Paweł Wróblewski, inicjatorzy akcji chcą, by zbieranie podpisów było połączone z debatą na temat problemu. Jak wyjaśniał, szczepienia, prócz tego że niezbędne dla zdrowia i życia dzieci, mają też szczególne znaczenie ze względu na duży napływ obywateli krajów spoza Unii Europejskiej, gdzie nie ma obowiązku szczepień na niektóre choroby zakaźne. 
 
 
Jak tłumaczył prezydent Roman Szełemej, to ważne by chronić dzieci i dbać o ich bezpieczeństwo. Dlaczego jeszcze prezydent Wałbrzycha postanowił zaangażować się w tę akcję?
 
- To był naturalny odruch, bo kto, jak nie prezydent miasta, który jest lekarzem, powinien jasno zabrać głos w tej sprawie. Myślę, że ogromna liczba wałbrzyszan, a może wszyscy, to ludzie myślący, trzeba tylko tę inicjatywę skoordynować, tak jak zrobili to inicjatorzy we Wrocławiu i  dać wyraźny głos, także w sejmie, że nie ma w XXI wieku przyzwolenia na głupotę. Wydajemy gigantyczne pieniądze na opiekę zdrowotną, a jednocześnie tolerujemy nieuctwo, ignorancję i głupotę - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Podpisy będą zbierane do połowy kwietnia. Wałbrzyszanie będą mogli je składać w ratuszu, szkołach czy instytucjach kultury. Prezydent Wałbrzycha będzie także zachęcał do składania podpisów podczas Mszy Papieskiej, którą zaplanowano na 6 kwietnia na stadionie przy ul. Ratuszowej.
 

W.Blicharz

foto:WTV

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Komentarze

Obudzony (17 lipca 2019 16:55)
ZENADA! Niech te sprzedawczyki lepiej okaza, jakie wille i autka oni otrzymaja od farmakoncernow, gdy dochody za szczepionki poszybuja w gore. Zaklamane prostytuki systemowe!
AP (22 lutego 2019 12:08)
Robert Wagner, Marcin Kostka oraz prezes Okręgowej Izby Lekarskiej we Wrocławiu Paweł Wróblewski. Piękna delegacja, Panowie prośba , wracajcie do siebie tam skąd przyszliście i tam, jak ktoś jeszcze chce was słuchać, róbcie ludziom wodę z mózgu. Wałbrzyszanie nie dadzą się nabrać na takie frazesy. Pan Prezydent powinien zająć się ważnymi sprawami dla mieszkańców miasta a nie dzielić na ciemniaków i oświeconych. Warto pamiętać będąc urzędnikiem państwowym że to wszyscy mieszkańcy bez różnicy płacąc podatki składają się co miesiąc na urząd Prezydenta Miasta.
Lalek (21 lutego 2019 13:28)
Cytuję użytkownika: Jadwiga
Sąsiadka mówiła że jak jej dziecko zobaczyło te zdjęcia to się rozpłakało i schowało pod stół.
Mi sąsiad mówił, że jak jego syn przeczytał Twój wpis to uciekł z domu
Jadwiga (21 lutego 2019 13:26)
Sąsiadka mówiła że jak jej dziecko zobaczyło te zdjęcia to się rozpłakało i schowało pod stół.
Jan Dzban (21 lutego 2019 13:23)
Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=6fVk2zHc6qs
Warto słuchać mądrych ludzi (19 lutego 2019 21:58)
Warto słuchać mądrych ludzi https://www.youtube.com/watch?v=6fVk2zHc6qs https://www.youtube.com/watch?v=RHQDb0IjymM
Patriota (19 lutego 2019 21:48)
Cytuję użytkownika: Dariusz
Chciałbym dodać że na Dolnym Śląsku największe skupiska ,,eskimosów,, są we WROCŁAWIU,DZIERŻONIOWIE i W WAŁBRZYCHU.To ,,eskimosi,, chcą wytruć polskie dzieci.Po dzieciach polskich przyjdzie czas na dorosłych Polaków.
A niech to szlag... ale poradzimy sobie, jak dalej będą czynić szkody i żerować na Polakach to wyekspediujemy tam gdzie ich miejsce.
Rodak (19 lutego 2019 21:36)
Piękna inicjatywa , tylko pogratulować. Jakie jeszcze propozycje dla społeczeństwa mają ci szeroko szanowani i podziwiani Herosi sceny politycznej ? Dobrze że mimo wszystko wzrasta świadomość społeczeństwa i już tego typu akcje budzą tylko śmiech i politowanie. Dlaczego żaden polityk z prawej strony sceny politycznej nie przyłączył się do tak pięknej i szlachetnej akcji. Tylko bidny TVN ustawił koślawy mikrofon i robi co może aby pokazać jak popularni i ciekawi są politycy organizujący konferencję i całą akcję oburzenia obywatelskiego. Ta cała akcja z tą konferencją , poparciem włodarza miasta i zbieraniem podpisów to mizeria, pokazuje że król jest nagi. Może za komuny ktoś by to poparł, ale teraz to jest zwykły folklor polityczny.
Jan (19 lutego 2019 15:51)
Cytuję użytkownika: Ja
Naszym dzieciom jest wszczepiane pod skórę rtęć i inne różne gowna nie bende szczepic swoich dzieci każdy ma wolny wybór.
To nie przyjmą Ci dziecka do przedszkola i tyle.
Ja (19 lutego 2019 15:48)
Naszym dzieciom jest wszczepiane pod skórę rtęć i inne różne gowna nie bende szczepic swoich dzieci każdy ma wolny wybór.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

szczepionki  |   Wałbrzych  |   akcja  |   Szełemej  |  

Chcecie kupić GDK ? Jest na sprzedaż

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Poranek z promilami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij