Menu

I liga koszykarzy: GKS Tychy - Górnik Trans.eu 88:87

Na 120 sekund przed końcową syreną koszykarze Górnika Trans.eu przegrywali w Tychach 76:88, a mimo to naprawdę niewiele zabrakło, aby wałbrzyszanie wyrównali stan meczu. Niestety, w ostatniej akcji spotkania nasi stracili piłkę i w rezultacie musieli pogodzić się z bolesną w powyższych okolicznościach porażką 87:88.

Co prawda pierwsze minuty sobotniego pojedynku należały do Górników (4:0), jednak wkrótce rywale opanowali sytuację wychodząc na prowadzenie 12:6. Kluczem do sukcesu okazały się rzuty z dystansu, których gospodarze w całym meczu zanotowali aż 13. Po 10 minutach GKS wygrywał 26:20, ale tuż po wznowieniu gry mieliśmy remis 28:28, głównie dzięki skutecznym wejściom pod kosz Piotra Niedźwiedzkiego. Po kolejnych akcjach ponownie górą byli miejscowi. W 17 minucie tyszanie prowadzili już 41:31, aby na półmetku rywalizacji wyprzedzać naszych o 8 "oczek" (45:37).

Po zmianie stron biało-niebiescy zaczęli odrabiać straty. Dzięki punktom Grzegorza Małeckiego oraz Huberta Kruszczyńskiego w 25 minucie na tablicy świetlnej widniał remis 50:50, a po chwili goście prowadzili nawet 56:52. Na początku ostatniej ćwiartki mieliśmy kolejny remis, tym razem po 70. Niestety, w kolejnym fragmencie rywal odjechał z wynikiem - między innymi Damian Szymczak dwukrotnie trafił z dystansu i w efekcie na niewiele ponad 120 sekund przed końcem rywalizacji GKS wygrywał już 88:76.

Końcówka miała zwariowany, za sprawą wałbrzyszan, przebieg. Najpierw spod kosza trafił najlepszy w naszej ekipie Niedźwiedzki, a potem nasi trzykrotnie celnie wykończyli akcję 2+1 (Krzysztof Spała oraz dwukrotnie Niedźwiedzki).  W odpowiedzi na 5 sekund przed ostatnią syreną zza linii 6.75 chybił Maks Kulon i piłka była w posiadaniu podopiecznych Marcina Radomskiego. Niestety, w tak ważnym momencie stratę zanotował Małecki i cały wysiłek przyjednych poszedł na marne.

I liga koszykarzy
XXIV kolejka
GKS Tychy – Górnik Trans.eu Wałbrzych 88:87 (26:20, 19:17, 19:28, 24:22)
Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 26, Kruszczyński 10, Spała 9, Małecki 9, Glapiński 9, Ratajczak 9, Wróbel 8, Der 5, Krzywdziński 2, Durski 0. Trener: Marcin Radomski

Następny mecz
XXV kolejka
Sobota - 23 lutego, godz. 17:
Górnik Trans.eu Wałbrzych - SKK Siedlce

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com