O pałacach, których nie ma

Dolny Śląsk niegdyś był pełen pałaców. Wiele z nich zostało zrównanych z ziemią i to stało się tematem spotkania z pisarzem, Hannibalem Smoke. Napisał on książkę, w której możemy poznać historię zniszczonych obiektów. 

- Pałace budowały tożsamość regionu, zważywszy na to, że na Dolnym Śląsku pałace występują w takiej obfitości, jak nigdzie indziej w Polsce. Dolny Śląsk wyróżniał się też pod tym względem w Austrii, Czechach, bo historię mamy długą. - mówi autor książki, Hannibal Smoke. 
 
„Niewidzialny Dolny Śląsk” Jest to jedna z pierwszych książek o tej tematyce. Jest to kolejna pozycja Hannibala Smoke o zniszczonych obiektach. Pierwszą była „Niewidzialne miasto. Wrocław, który przestał istnieć.”
 
- Książka powstała dlatego, że nie mogłem jej kupić. Literatura na temat dolnośląskich zamków jest obfita. Wystarczy wejść do księgarni i na okładce zaraz znajdziemy Zamek Książ albo Zamek Czocha, może Kliczków - takich książek jest sporo. Natomiast zajmujących się pałacami, które przestały istnieć, zostały zrównane z ziemią, do tej pory nie było wcale. - mówi autor książki, Hannibal Smoke. 
 
Jak wyglądał proces powstawania książki?
 
- By napisać taką książkę, trzeba wiedzieć, gdzie te pałace były, gdzie się znajdowały, jaka była ich historia. Musimy te pałace zlokalizować. Musimy się dowiedzieć, co się z nimi po wojnie stało. - mówi autor książki, Hannibal Smoke.
 
Gdzie kupić książkę dowiesz się na fb autora, Hannibal Smoke: Emplarium. 
 
 
pm
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno