Menu

Zatańczyły przeciwko przemocy

Wałbrzyszanki znów zatańczyły w ramach akcji "Nazywam się Miliard - One Billion Rising". Jest to pokojowa manifestacja przeciwko przemocy, jakiej doświadczają miliardy kobiet na całym świecie.

Zatańczyły przeciwko przemocy
Dane statystyczne mówią, że 1/3 kobiet doświadczy w swoim życiu przemocy, w tym również seksualnej, dlatego każego roku tańczą by okazać sprzeciw wobec oprawców i solidarność z ofiarami.
 
- Chodzi o to by ta forma była zupełnie inna niż zwykłe "gadanie". Ma to być energia, musi być widoczne i na to właśnie pozwala nam taniec - mówi Natalia Achmatowicz z Dolnośląskiego Kongresu Kobiet.
 
 
Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Tylko TAK oznacza zgodę". Odnosi się to przede wszystkim do przemocy seksualnej i ma wskazać na problemy z jakimi borykają się ofiary gwałtów poszukujące sprawiedliwości.
 
- W Polsce w przeciwieństwie do wielu krajów zachodnich wciąż jest tak aby gwałt został uznany za gwałt kobieta czy dziewczyna musi udowodnić, że głośno i wyraźnie mówiła "NIE". Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy śpi albo jest odurzona czy boi się zaprotestować - twierdzi Natalia Achmatowicz.
 
 
 
W tegorocznej edycji akcji w Polsce wzięło udział ponad 200 miast. Zobacz jak zatańczyły wałbrzyszanki:
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8

Komentarze

J23 (24 lutego 2019 23:40)
Na temat przemocy trzeba społeczeństwo uświadamiać, a nie tańczyć. Potańczyć to można sobie w dyskotece i na Zumbie.
Marjanna (24 lutego 2019 23:29)
Co to jest ? Czemu to ma służyć, może warto się opamiętać i nie robić czegoś, co jest obce naszej kulturze ?
Dariusz (19 lutego 2019 19:03)
Cytuję użytkownika: Niemrawy
Matko ale gówno. Spędzili dzieciaki na rynek, kazali pajacować chociaż pewnie 99% z nich nie miało pojęcia o co chodzi.
10/10
Dariusz (19 lutego 2019 19:01)
Cytuję użytkownika: gąskabalbinka
Do: Niemrawy - niemrawy jesteś nie tylko z brzmienia twojego pseudo, ale też z jakości twoich procesów myślowych.
Prawdziwa z ciebie ,,Balbina,,....
Waylander (19 lutego 2019 13:14)
Taka posrana akcja pod haslem "WINNI sa INNI!!!" Kwintesencja permisywizmu, upadek obyczajow. Siedzi dupa i nap***dala w ajfon, och jaki przystojny, chce mnie poznac, zaprosil mnie do domu, wypijemy po dwa drinki, wciagniemy po kresce, zezremy po tabsie, a potem on poprosi mnie o reke. Dorosla kobieta ma prawo byc debilem, natomiast jestem przeciwny zaszczepianiu debilizmu dzieciom
sAs (19 lutego 2019 8:45)
(kontynuując): Gratuluję dyrektorom tych szkół dobrego samopoczucia, a już najbardziej to paniom nauczycielkom, które chyba bawiły się najlepiej. Czego Panie nauczyły te dzieci? Że "1/3 kobiet doświadczy w swoim życiu przemocy, w tym również seksualnej?" Brawo - piękne założenie do edukowania dzieci! Przy tym to gadanie, że "forma ma być zupełnie inna niż zwykłe gadanie. Ma być energia, musi być widoczne". Widoczne było: marność, nijakość, proteza dobrego wychowania, zaprzeczenie dobrego smaku. To zobaczyłem w tym nagraniu. Ktoś się wogóle przez chwilę zastanowił nad tą choreografią? (bo już o aspekcie artystycznym i wykonaniu się nie wypowiem). Chyba jednak lepiej byłoby, żeby to było zwykłe gadanie, bo jakaś nauczycielka musiałaby użyć mózgu, bo jak tu dzieciom delikatnie powiedzieć o takich rzeczach, nie? Skoro misją szkoły jest chronić je przed treściami mówiącymi o brutalności i przed głupotą. I dlatego właśnie ja NIE"Nazywam się Miliard". Choć współczuję ofiarom przemocy.
sAs (19 lutego 2019 8:25)
(zażenowany, zadziwiony, wstrząśnięty): rozumiem, że to właśnie udział tych małych dziewczynek, z pobliskiej szkoły "odnosi się ... do przemocy seksualnej"? To tym dziewczętom,właśnie należy "wskazać problemy z jakimi borykają się ofiary gwałtów poszukujące sprawiedliwości"? Uważacie, że właściwym jest angażowanie w taką akcję małych dzieci? Czego chcecie je nauczyć w wieku ośmiu - dziesięciu lat? Że "tylko TAK oznacza zgodę" na seks? DZIESIĘCIOLATKI? "Że zdarzają się sytuacje, kiedy śpi albo jest odurzona czy boi się zaprotestować"? OŚMIOLETNIE DZIECKO?! A ktoś rozmawiał z rodzicami tych dzieci w jakiej akcji biorą one udział? Ktoś pytał tych rodziców, czy wogóle oni rozmawiali już ze swoimi córkami o sprawach intymnych? W rodzinie. Czy ot tak - po prostu - uczymy te dzieci, że świat jest zły, straszny, a dziewczyny są w nim gwałcone i potem się skrobać po kątach muszą (vide:angażowanie takich samych dzieci w czarne poniedziałki-zdjęcia są w portalu.) To jest zwykły skandal!
Kaczka Dziwaczka (19 lutego 2019 7:31)
...tysiące rąk, miliony rąk... a serce Sorosa bije jedno.
obserwator wałbrzyski (19 lutego 2019 7:11)
Tak właśnie indoktrynuje się dzieci wmawiając dziewczynkom, że albo będą one same albo ich koleżanki narażone na przemoc. Czemu to ma służyć poza feministycznymi bzdurami ? Kto znowu wykopuje mury ? Tym razem pomiędzy płciami.
gąskabalbinka (19 lutego 2019 5:52)
Do: Niemrawy - niemrawy jesteś nie tylko z brzmienia twojego pseudo, ale też z jakości twoich procesów myślowych.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

one billion rising  |   nazywam się miliard  |   taniec  |   protest  |   sprzeciw  |   manifestacja  |   kobiety  |   przemoc  |   gwałt  |  

Rowerowy protest z Sobótki do Świnoujścia

Leon Sawicki wrócił z Warszawy i planuje kolejną wyprawę

Gość Dnia - ks. Marek Bożek

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij