Podwójne podium Weroniki Grzelak

Weronika Grzelak wywalczyła dwa medale Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce. Z Torunia zawodniczka LKS-u Górnik Wałbrzych powróciła bogatsza o brąz w zmaganiach seniorek oraz złoto w kategorii U-23 w skoku w dal.

Weronika Grzelak zdobyła swój 13 i 14 medal w lekkoatletycznej karierze. Tym razem wałbrzyszanka wzbogaciła się o dwa krążki podczas Halowych Mistrzostw Polski. W rywalizacji seniorek najlepsza okazała się Joanna Kuryło z AZS-u AWF Wrocław (6.14 m), która na podium wyprzedziła Karolinę Młodawską z KKL Kielce (6.13 m) oraz naszą Weronikę (6.11 m). I na tym nasza lekkoatletka nie poprzestała, gdyż do wspomnianej zdobyczy Grzelak dołożyła również złoto w kategorii U-23.

Jak przyznała na swoim profilu na Facebook'u nasza mistrzyni, choć to kolejne medale w jej karierze, to oba mają dla niej ogromne znaczenie. - Zdobyłam je dzięki bardzo ważnej dla mnie osobie. Osobie, która od 8 miesięcy jest moim trenerem, która codziennie spędzała ze mną czas na przygotowaniach do sezonu i która wierzyła we mnie nawet wtedy, gdy wszyscy inni zwątpili. Dziękuję Tato -, napisała Grzelak.

Występ w Toruniu był ostatnim akcentem halowego sezonu 2019. Teraz Weronikę czeka krótki odpoczynek, a potem początek przygotowań do sezonu letniego.

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com