Zatańczyły przeciwko przemocy

Wałbrzyszanki znów zatańczyły w ramach akcji "Nazywam się Miliard - One Billion Rising". Jest to pokojowa manifestacja przeciwko przemocy, jakiej doświadczają miliardy kobiet na całym świecie.

Wyświetl galerię 1/8
Dane statystyczne mówią, że 1/3 kobiet doświadczy w swoim życiu przemocy, w tym również seksualnej, dlatego każego roku tańczą by okazać sprzeciw wobec oprawców i solidarność z ofiarami.
 
- Chodzi o to by ta forma była zupełnie inna niż zwykłe "gadanie". Ma to być energia, musi być widoczne i na to właśnie pozwala nam taniec - mówi Natalia Achmatowicz z Dolnośląskiego Kongresu Kobiet.
 
 
Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Tylko TAK oznacza zgodę". Odnosi się to przede wszystkim do przemocy seksualnej i ma wskazać na problemy z jakimi borykają się ofiary gwałtów poszukujące sprawiedliwości.
 
- W Polsce w przeciwieństwie do wielu krajów zachodnich wciąż jest tak aby gwałt został uznany za gwałt kobieta czy dziewczyna musi udowodnić, że głośno i wyraźnie mówiła "NIE". Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy śpi albo jest odurzona czy boi się zaprotestować - twierdzi Natalia Achmatowicz.
 
 
W tegorocznej edycji akcji w Polsce wzięło udział ponad 200 miast. Zobacz jak zatańczyły wałbrzyszanki:
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno