Menu

Zatańczyły przeciwko przemocy

Wałbrzyszanki znów zatańczyły w ramach akcji "Nazywam się Miliard - One Billion Rising". Jest to pokojowa manifestacja przeciwko przemocy, jakiej doświadczają miliardy kobiet na całym świecie.

Zatańczyły przeciwko przemocy
Dane statystyczne mówią, że 1/3 kobiet doświadczy w swoim życiu przemocy, w tym również seksualnej, dlatego każego roku tańczą by okazać sprzeciw wobec oprawców i solidarność z ofiarami.
 
- Chodzi o to by ta forma była zupełnie inna niż zwykłe "gadanie". Ma to być energia, musi być widoczne i na to właśnie pozwala nam taniec - mówi Natalia Achmatowicz z Dolnośląskiego Kongresu Kobiet.
 
 
Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Tylko TAK oznacza zgodę". Odnosi się to przede wszystkim do przemocy seksualnej i ma wskazać na problemy z jakimi borykają się ofiary gwałtów poszukujące sprawiedliwości.
 
- W Polsce w przeciwieństwie do wielu krajów zachodnich wciąż jest tak aby gwałt został uznany za gwałt kobieta czy dziewczyna musi udowodnić, że głośno i wyraźnie mówiła "NIE". Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy śpi albo jest odurzona czy boi się zaprotestować - twierdzi Natalia Achmatowicz.
 
 
 
W tegorocznej edycji akcji w Polsce wzięło udział ponad 200 miast. Zobacz jak zatańczyły wałbrzyszanki:
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

one billion rising  |   nazywam się miliard  |   taniec  |   protest  |   sprzeciw  |   manifestacja  |   kobiety  |   przemoc  |   gwałt  |  

Strażacy z Wałbrzycha dołączają do protestu

Nabór do wałbrzyskiej policji, a w Warszawie protest służb mundurowych

Protest przeciwko premierowi Morawieckiemu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij