Menu

Olgierd Łukaszewicz o Unii Europejskiej

Olgierd Łukaszewicz, aktor znamy m.in z roli Alberta w Seksmisji odwiedził Wałbrzych i spotkał się z studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, by rozmawiać o Unii Europejskiej i zagrożeniach jakie niesie z sobą wystąpienie z UE. 

Olgierd Łukaszewicz o Unii Europejskiej
Olgierd Łukaszewicz jest założycielem Fundacji „My, Obywatele Unii Europejskiej”. Wizyta w Wałbrzychu była już 60 spotkaniem na terenie Polski. Jak doszło do założenia fundacji?
 
- Kiedy zorientowałem się, że jest ogólny hejt na Unię Europejską, napisałem felieton zatytułowany „Stop obrzydzaniu Polakom Unii Europejskiej” i kilka innych. Było ponad milion ponad milion tych, którzy zajrzeli na facebooka, by te teksty przeczytać. Zaniepokoiło mnie to, że prowadzimy taki irracjonalny dialog z tą Unią Europejską, że tyle jest nieprawdziwych wiadomości o niej, że Polacy nie interesują się nią i to jakby przepływa obok. - mówi aktor, Olgierd Łukaszewicz. 
 
Olgierd Łukaszewicz wielokrotnie wspominał o tym, że obecna władza i  niektóre media nie podają prawdziwych informacji na temat Unii. Mowa była m.in. o pieniądzach jakie dostała z niej Polska. Czy Polsce grozi wyjście z Unii?
 
- Początkowo wielu się wydawało, że grozi nam PolExit, ale wydaje się, że rządzący odeszli od tej koncepcji i dają tego wyraz.  - mówi aktor, Olgierd Łukaszewicz. 
 
 
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jan Dzban (24 lutego 2019 23:13)
Obywatel Unii Europejskiej, Olgierd Łukaszewicz znawca Unii Europejskiej, ekspert wysokiej klasy przyjechał na prowincję uświadomić młodzież wałbrzyską o dobroci płynącej z członkostwa RP w UE. Jak ten biedak musi cierpieć jak słyszy, że obrzydza się Polakom wspaniałą i pomagającą bezinteresownie Unię Europejską. Widać, że Olgierd Łukaszewicz i jego wysokiej klasy specjaliści od UE ciężko pracują na froncie ideologicznym.
j (21 lutego 2019 21:55)
Czy wystąpienie z UE niesie za sobą wyłącznie zagrożenia? Ja dostrzegam również korzyści. Można być pewny, że UE niczego za friko nie daje.Jedynie naiwni temu będą zaprzeczać. Za wszystko musimy zapłacić i to bardzo słono.
Jerzy Jacek Pilchowski (21 lutego 2019 12:26)
Cytuję użytkownika: Obserwator
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Łukaszewiczowi nie mieści się w głowie służbowej, że można nie chcieć słuchać płynących z Berlina rozkazów.
Pilchowski byłeś no nie byłeś to po co się wypowiadasz dzbanie
Faktycznie nie byłem ale znając różne wypowiedzi Łukaszewicza jest łatwo się domyślić co mówił. - Jeśli jednak nie mam racji i mówił np., o tym, że budując gazociąg przez Bałtyk Niemcy łamią wszelkie zasady obowiązującej w UE solidarności energetycznej to proszę wygrać tą polemikę podając konkretne cytaty.
Edi (21 lutego 2019 11:30)
Wałbrzych po 1945 został opanowany przez różnej maści komunistów którzy dzięki poparciu części mieszkańców,czują się bezpiecznie. Dbają o to aby tylko ich "idole" byli zapraszani na salony. Dlaczego do Wałbrzycha nie zaprasza się artystów – patriotów, krzewiących Polską kulturę. Polski aktor powinien wyraźnie utożsamiać się z Polską kulturą i być ambasadorem naszej Polskiej kultury. A patrząc na poczet artystów w Polsce, ma się wątpliwości . Co do obecności Polski w UE to chyba nawet najwięksi optymiści zauważyli że jest coś nie tak. „Żadna niewola nie jest haniebniejsza od dobrowolnej” – Seneka, „Epistulae morales” Czy Polska musi umrzeć, aby Polacy żyli?
dezotox (21 lutego 2019 7:26)
Cytuję użytkownika: Obserwator
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Łukaszewiczowi nie mieści się w głowie służbowej, że można nie chcieć słuchać płynących z Berlina rozkazów.
Pilchowski byłeś no nie byłeś to po co się wypowiadasz dzbanie
Lepiej być dzbanem, niż POkemonem.
Obserwator (21 lutego 2019 6:11)
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Łukaszewiczowi nie mieści się w głowie służbowej, że można nie chcieć słuchać płynących z Berlina rozkazów.
Pilchowski byłeś no nie byłeś to po co się wypowiadasz dzbanie
Jerzy Jacek Pilchowski (21 lutego 2019 0:39)
Łukaszewiczowi nie mieści się w głowie służbowej, że można nie chcieć słuchać płynących z Berlina rozkazów.
Zenobiusz (20 lutego 2019 21:05)
Kiedyś mieliśmy zsrr i rwpg, teraz mamy usa i ue. Dobrze jest należeć do jakiejś organizacji. W kupie raźniej.
Waylander (20 lutego 2019 20:04)
Albercik, wychodzimy!

Dodaj komentarz

olgierd  |   lukaszewicz  |   unia  |   europejska  |  

Rząd blokuje 200 mln zł dla Sobięcina - tak twierdzą władze Wałbrzycha

20 lat temu zdecydowaliśmy o wejściu do Unii Europejskiej

Prezenty na Komunię? Dziecko podjechało limuzyną przed kościół

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij