Piłkarski Górnik na krawędzi

Czwartek okazał się sądnym dniem dla Górnika Wałbrzych. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, po zakończeniu treningu działacze klubu poinformowali podopiecznych trenera Fojny, iż z racji fatalnej sytuacji finansowej nie ma mowy o jakichkolwiek premiach za wygrane mecze, a jedyne na co piłkarze mogą liczyć, to refundacja dojazów. To oznacza, iż część graczy pożegna się z zespołem, a walkę o awans do III ligi trzeba będzie odłożyć na nieokreśloną przyszłość.

Po raz kolejny w ostatnich latach piłkarski Górnik znalazł się na krawędzi. Niepokonany jesienią wałbrzyski zespół miał się w rundzie wiosennej włączyć do walki o awans do III ligi, jednak wszystko na to wskazuje, iż o przedsezonowych planach możemy zapomnieć. Co więcej, niewykluczone, iż drugą część sezonu biało-niebiescy będą zmuszeni dograć jedynie z juniorami w składzie, gdyż na czwartkowym spotkaniu działacze klubu dali zawodnikom wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Można się zatem spodziewać, iż spora część zdecyduje się ponownie wyjechać za granicę, aby zarabiać euro w niższych ligach Austrii czy Niemiec.

 

Co prawda niektórzy zadeklarowali, iż nie zamierzają ruszać się z Wałbrzycha, ale z drugiej strony przyznali, iż z powodów finansowych będą musieli podjąć dodatkową pracę, a w rezultacie będą mogli trenować zaledwie raz czy dwa razy w tygodniu, a więc nawet na IV-ligowym poziomie całkowicie rekreacyjnie.

 

Za kolejnym kryzysem organizacyjnym tradycyjnie już stoją pieniądze, a konkretnie ich brak, stąd wspomniana decyzja zarządu, który zadeklarował, iż klub jest w stanie opłacać jedynie dojazdy na treningi. Niestety, to kolejny w ostatnich latach dotkliwy kryzys finansowy Górnika, który, gdy wydaje się, iż powoli podnosi się z kolan, znów upada i musi wszystko zaczynać od początku.

 

Obecnie wiadomo, iż sobotni sparing z Orlą Wąsosz odbędzie się bez przeszkód, szkoleniowcy i zawodnicy dogadali się również, iż do końca miesiąca wszyscy będą trenować zgodnie z wcześniejszym planem. Co się jednak później stanie, trudno powiedzieć. Sytuacja kadrowo-organizacyjna pierwszego zespołu jest dość dynamiczna, dlatego do kwestii najbliższej przyszłości Górnika będziemy na pewno regularnie wracać.

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. archiwum
(ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno