Plaga wandalizmu w Śródmieściu

Usytuowane na ulicy Gdańskiej kwietniki z bratkami zostały zdewastowane przez grupy młodych ludzi. Małoletni wandale zostali zatrzymani przez policję i straż miejską. 

Na ulicy Gdańskiej doszło do dwóch incydentów związanych z dewastacją  kwietników. Najpierw młody mężczyzna wyrywał sadzonki bratków, na widok policji wszystkie sadzonki wyrzucił. Po kilku godzinach w tym rejonie pokazała się grupa bardzo młodych ludzi. Czternastolatek który znajdował się wśród nich przewrócił siedem donic z bratkami. Ta grupa również została zauważona przez operatorów  monitoringu wizyjnego. Sprawę natychmiast przekazano patrolowi, który ujął sprawcę dewastacji.  
 
- Kolejnej nocy sytuacja się powtórzyła, na Placu Magistrackim grupa siedmiu młodych mężczyzn urządziła sobie libację alkoholową. Skakali po ławkach, dewastowali urządzenia, również zakończyło się to interwencją. Sprawcy również zostali ukarani.  - mówi starszy inspektor straży miejskiej w Wałbrzychu, Edward Świątkowski. 
 
 
Najbardziej bulwersuje fakt iż dewastacji dokonały dzieci. 
 
- Należałoby zadać sobie pytanie, co o godzinie drugiej w nocy robią dzieci, młodzież w wieku kilkunastu lat. Dlaczego przebywają bez żadnej opieki osób dorosłych. Tym zajmie się już sąd rodzinny. - mówi starszy inspektor straży miejskiej w Wałbrzychu, Edward Świątkowski. 
 
 Nieletnim dewastującym mienie publiczne grozi dozór kuratora lub upomnienie. W wypadku poważniejszych incydentów ośrodek wychowawczy. Wszystko zależy od stopnia demoralizacji. Osoby które ukończyły 17 rok życia mogą zostać ukarane mandatem karnym wysokości do 500zł, a jeśli sprawa trafi do sądu grzywną do 5 tyś zł.
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

pm

foto: straż miejska w Wałbrzychu

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno