Przygody z matematyką w PSP 21

Od września 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu realizowany jest projekt „Przygody z matematyką”, której autorkami są panie Małgorzata Pokorska i Katarzyna Chomicka. 

Jest to czwarty rok działań realizowanych w grupie matematycznej ostatniej klasy gimnazjalnej. Dodatkowo objęto nimi uczniów od klasy 4. Uczniowie klasy 3 d gimnazjum i 4 a z podstawówki biorą udział w zajęciach dodatkowych z matematyki, warsztatach, wyjściach tematycznych.
 
 
W maju zaplanowano wycieczki edukacyjne, podczas których starsi zobaczą miejsca, w których matematyka jest doskonałą inspiracją do wykorzystania w przyszłej pracy zawodowej, młodsi natomiast  poprzez zabawę doświadczą wszechobecności królowej nauk w codziennym życiu człowieka. 
 
 
Obecnie modyfikowana  jest istniejąca pracownia matematyczna dla uczniów starszych, która służyć będzie uczniom od klasy czwartej. Zakupiono do niej wiele nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które uatrakcyjnią naukę matematyki i sprawią, że stanie się ona o wiele przyjemniejsza. Uczniowie już mogą korzystać podczas lekcji i zajęć dodatkowych z gier matematycznych, puzzli kształcących sprawność rachunkową, klocków edukacyjnych.
 
 
Wszystkie te działania możliwe są do realizacji dzięki kolejnemu wsparciu finansowemu  udzielonemu przez Fundację KGHM, która po raz kolejny odpowiedziała pozytywnie na wniosek koordynatorek projektu. Całkowity koszt to prawie 20 tys. zł. Kwota ta w znaczny sposób pozwoli uatrakcyjnić proces dydaktyczny we wszystkich poziomach wiekowych.
 
 
opr.plr
foto: użyczone / PSP nr 21 w Wałbrzychu
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno