Menu

Zespół Szkół Muzycznych zagra dla Hospicjum

Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki zaprasza na koncert charytatywny z którego dochód przekazany będzie na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.
Karnawałowy Koncert "O Sole Mio" odbędzie się w Filharmonii Sudeckiej w sobotę 2 marca o godzinie 17:00.
Zespół Szkół Muzycznych zagra dla Hospicjum
- Solistą będzie Marcin Czopka - nasz były uczeń, który obecnie zajmuje się śpiewem i z sukcesem kontynuuje swoją pasję. Nasi uczniowie w ramach zajęć z orkiestry i chóru przygotowują stronę muzyczną - mówi dyrektor ZSM Krzysztof Brenk.
 
W koncercie weźmie udział ponad 90 wykonawców. Zgranie tak dużego składu wymaga nie lada wysiłku ale nad wszystkim panuje Małgorzata Sapiecha-Muzioł.
 
- Zawsze staramy się szkolnym zespołom stawiać nieco wyżej poprzeczkę bo po pierwsze orkiestra jest dla nich przedmiotem obowiązkowym w szkole ale bardziej chodzi o przygotowanie ich do późniejszej pracy jako muzyków orkiestrowych. Czasem pokonują przez to jakieś swoje ograniczenia bo repertuar, jaki prezentujemy na koncertach wymaga od nich zaangażowania i poświęcenia sporo czasu aby go opanować - mówi dyrygent Małgorzata Sapiecha-Muzioł.
 
Jaki repertuar przygotowali dla nas muzycy na karnawałowy występ? Wiele zdradza już sam tytuł koncertu "O Sole Mio".
 
- W programie koncertu znajdą się pieśni neapolitańskie, które wykona solo tenorem pan Marcin Czopka. Poza tym przeboje muzyki operowej, głównie z oper Verdiego "Traviaty" i "Trubadura" - wymienia Małgorzata Sapiecha-Muzioł.
 
 
Bilety na koncert można kupić w sekretariacie szkoły, w siedzibie hospicjum a także na 2 godziny przed koncertem w kasie Filharmonii Sudeckiej, choć radzimy nie czekać na ostatnią chwilę bo podobno już wiele ich nie zostało.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Prawie 220 tys. zł - Wałbrzych pobił swój rekord WOŚP

WOŚP w Głuszycy - będzie się działo

Atrakcje 31. Finału WOŚP w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij