Piotr Micek dyrektorem BWA

Piotr Micek nowym dyrektorem Wałbrzyskiej Galerii Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych.

Piotr Micek to absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Posiada tytuł magistra sztuki – kierunek Ceramika i Szkło.
 
Po zakończeniu studiów współtworzył wraz z Absolwentami ASP warsztat spółdzielczy we Wrocławiu. Warsztat łączył w sobie pracownię artystyczną jak i studio projektowe, które realizowało liczne projekty artystyczne we Wrocławskim Pasażu Pokoyhof. 
 
W latach 2010 – 2016 współpracował z artystką Barbarą Idzikowską, pomagał przy takich realizacjach jak „Śpiąca…” – wystawa realizowana w Muzeum Narodowym we Wrocławiu oraz w Starej Kopalni. Była to jedna z pierwszych wystaw zrealizowanych przez Piotra Micka w PWSK. Innym projektem, przy którym współpracował z Barbarą Idzikowską była „Pomarańczarnia” –międzynarodowy projekt zrealizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. prezentowany w Galerii Neon we Wrocławiu, w Starej Kopalni w Wałbrzychu oraz w Centrum Kultury Kinneksbond w Luksemburgu.
 
Od 2016 r. jest kierownikiem Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni. Do jego obowiązków należało zarządzanie pracownią ceramiki w której były realizowane warsztaty dla dzieci i dorosłych. Był odpowiedzialny za wdrażanie nowych zajęć edukacyjnych, wprowadzając warsztaty z tworzenia grafiki w różnych technikach takich jak linoryt, sitodruk czy malowanie na szkle. Koordynator projektów dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
W ciągu trzech lat był współodpowiedzialny za kształt 25 wystaw zrealizowanych w Starej Kopalni między innymi  Teatr Rysowania – Franciszek Starowieyski, „Odległy świat” – Sylwester Ambroziak czy też Ogólnopolska wystawa rzeźby ZRĄB. 
 
W ciągu 3 lat wraz z dyrekcją PWSK nawiązał współpracę z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Instytutem Rzeźby Polskiej w Orońsku, Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki, współpraca dotyczyła wystaw i plenerów ceramicznych realizowanych w latach 2016 - 2018 r.
 
Komisarz pleneru ceramiczno-malarskiego Wałbrzych Barwy i Struktury II przeprowadzonego w 2018 r. Oprócz działalności związanej z pracownią i galerią Centrum Ceramik Unikatowej brał udział  jako artysta w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych między innymi w wystawie Polak Artysta Ceramik Triennale Bolesławiec 2018. 
 
red
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno