Odlotowy marzec w Świdnicy i Trutnovie
Kończy się realizacja polsko-czeskiego mikroprojektu „Odlotowe miasta – Świdnica i Trutnov”. Jego zwieńczeniem będzie montaż i ekspozycja repliki samolotu Fokker, wystawa poświęcona historii „Czerwonego Barona” i Igo Etricha oraz wizyta dziennikarzy i blogerów turystycznych z Polski i Czech. 
 
 
Czerwony Fokker Dr1ustawiony zostanie w Parku Sikorskiego. Samolot będzie ciekawostką i atrakcją, przy której wielu turystów z pewnością chętnie zrobi sobie pamiątkowe zdjęcie – zostanie  wyeksponowany on w miejscu, które jest łatwo dostępne i bezpieczne.

Od poniedziałku, 18 marca, na wieży ratuszowej będzie można również obejrzeć wystawę i dowiedzieć się m.in. o tym, jak legenda lotnika, wywodzącego się ze Świdnicy, wykorzystywana jest we współczesnej popkulturze i marketingu, a także poznać historię Igo Etricha – który jest tematem wiodącym działań projektowych naszego partnera w Trutnovie. Tego samego dnia do Świdnicy przyjadą także dziennikarze i blogerzy turystyczni oraz przewodnicy i piloci wycieczek z Polski i Czech, którym zostanie zaprezentowana trasa turystyczna, będąca również elementem projektu. Dzień później study tour odbędzie się również w Trutnowie.

Będzie to okazja do obejrzenia placu zabaw w formie samolotu Tauber, konstruowanego przez Igo Etricha i zwiedzenia starej części Trutnova, jaka istniała za jego życia.  W Informacji Turystycznej będzie dostępny w sprzedaży okolicznościowy znaczek turystyczny z wizerunkiem samolotu Czerwonego Barona i jego rodzinną willą w Świdnicy. 
 
- Na początku kwietnia zapraszamy Państwa także na spacer po Świdnicy - „Śladami Czerwonego Barona”. Dzięki aplikacji mobilnej będzie można poznać wszystkie miejsca w mieście, związane z tym lotnikiem. A w Informacji Turystycznej pasjonaci lotnictwa i historii zakupić będą mogli gadżety z nim związane, czyli samoloty, mapki, breloczki, pocztówki i kolorowanki dla dzieci – mówi Sylwia Osojca – Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.  
 
Budowa repliki samolotu wyniosła 47 500 złotych, w tym koszt, jaki poniosło miasto  z tytułu jej skonstruowania, to około 4 700 zł (85 % to dofinansowanie unijne i 5% - środki krajowe).
 
opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno