Dlaczego burmistrz Fedoruk wycofał swoją własną uchwałę?

Burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk wycofał projekt uchwały, który wcześniej sam złożył. Nie zawierał on kluczowych informacji, takich jak analiza finansowa. Burmistrz nie był w stanie udzielić radnym odpowiedzi na podstawowe pytanie: ile to będzie kosztowało?

Podczas ostatniej sesji rady miasta Szczawno-Zdrój burmistrz Marek Fedoruk złożył wniosek o wycofanie z porządku obrad jego własnej uchwały dot. utworzenia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 
 
Uchwała była wcześniej procedowana na dwóch komisjach. Zdaniem radnych projekt uchwały nie był jednak dopracowany – nie zawierał informacji dotyczących fundamentalnej kwestii - finansów. Radni wytknęli burmistrzowi brak analizy skutków finansowanych takiego przedsięwzięcia, burmistrz tworząc projekt uchwały nie zawarł w nim informacji o tym jak wpłynie ona na budżet gminy, nie podał również daty od kiedy miałyby powstać MOSiR.
 
- Zgadzam się, że taka instytucja może być w Szczawnie-Zdrój potrzebna jednak nie ma naszej zgody na uchwały i działania podejmowane bez przygotowania z bardzo wąskim zakresem argumentów. Takie decyzje powinny być poparte analizą i merytoryczną dyskusją do której urząd nie był przygotowany dlatego sam Pan Burmistrz poprosił o zdjęcie uchwały z porządku obrad – mówi radny Michał Broda.
 
Zdaniem burmistrza Marka Fedoruka, projekt uchwały był kompletny, nie widzi on problemu w tym, że nie wiadomo ile to będzie gminę kosztować .
 
- Uchwała była kompletna, nie wiem skąd wnioski, że była ona niekompletna. Natomiast radni podczas prac w komisji zapytali jakie będą skutki finansowe dla gminy. Ponieważ tej analizy do końca nie udało się przeprowadzić, dlatego ją zdjąłem z porządku obrad - mówi burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk.
 
Zapytaliśmy burmistrza Marka Fedoruka dlaczego złożony przez niego projekt nie był dopracowany.
 
- Nie dotarło do Pani to co powiedziałem?  Radni podczas komisji chcieli wiedzieć jakie będą skutki finansowe dla gminy i ponieważ zajmujemy się również innymi sprawami, ta analiza wymaga przygotowania. Radni poprosili, ja ich usłuchałem i dlatego zaproponowałem zdjęcie z porządku obrad - wyjaśnia Marek Fedoruk.
 
Radni chcieli też wiedzieć jak zostanie wybrany kierownik MOSiR - czy zostanie on powołany na to stanowisku czy też wybrany w drodze konkursu. Co na to burmistrz?
 
- Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce. Nie ma trybu powołania w przypadku jednostki budżetowej - mówi burmistrz Szczawna.
 
Nie wiadomo jeszcze kiedy powstanie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, sprawa będzie procedowana na kolejnej – marcowej sesji rady miasta. Może tym razem radni otrzymają informacje dotyczące finansów i termin powołania jednostki.
 
red
foto:walbrzych24.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno