Zapaśnik Zagłębia Wałbrzych zdobywcą Pucharu Polski

Mateusz Ropiak z ZLKS Zagłębie Wałbrzych wywalczył Puchar Polski juniorów młodszych w zapasach. W rozegranych w Warszawie zawodach podopieczny trenera Michała Jóskowskiego zdeklasował wszystkich rywali wygrywając swoje walki przed czasem.

To piękny sukces młodego wałbrzyszanina, który całkowicie zdominował rywalizację w swojej kategorii wiekowej wygrywając wszystkie pojedynki przed czasem (!). Sukces w stolicy kraju znacznie przybliżył Ropiaka do wyjazdu na Mistrzostwa Europy, które w połowie czerwca odbędą się w Rzymie.

 

- Ponadto w tym roku rozegrane zostaną Igrzyska Europejskie i jest duża szansa, że również w tej imprezie Mateusz będzie mógł promować swój klub, Wałbrzych oraz nasz kraj -, powiedział trener Jóskowski.

 

Oprócz Ropiaka w Warszawie wystartowało 6 zapaśników Zagłębia. Jakub Miś wywalczył brązowy medal, natomiast Mateusz Kaczor oraz Oskar Wawrzyszyn, którzy zanotowali 5 wygranych oraz 2 porażki, uplasowali się na 5. miejscu. Jeśli chodzi o pozostałych wałbrzyszan, to Szymon Reks był 21, Marcin Walczyk - 11, a Mateusz Machowski - 24. W klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski, w którym wystąpiło ponad 210 zawodników z całego kraju, nasz klub wraz z AKS-em Piotrków Trybunalski zajął 4 - 5. miejsce.

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone
(ben)

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno