Nowe zarzuty dla Jacka C.

Jackowi C. postawiono nowe zarzuty: płatnej protekcji i wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 4 mln złotych w gminie Boguszów-Gorce. Prokuratura wystąpiła do Sądu Okręgowego w Świdnicy o przedłużenie aresztu.

Prokurator postawił burmistrzowi Boguszowa Jackowi C. nowe zarzuty. 
 
- Oprócz pierwszego zarzutu, który związany jest z korupcją, Jacek C. usłyszał dwa kolejne zarzuty. Jeden dotyczy płatnej protekcji, czyli powoływania się na wpływy w instytucji państwowej i załatwienia tam sprawy w zamian za obietnicę uzyskania korzyści majątkowej. Drugi zarzut dotyczy niegospodarności i wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 4 mln złotych w gminie Boguszów-Gorce w wyniku działania pana Jacka C – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk.
 
Jacek C. nie przyznał się do żadnego z zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Dla dobra postępowania na tym etapie prokuratura nie ujawnia w jakiej instytucji państwowej Jacek C. powoływał się na wpływy.
 
Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Świdnicy wniosek o przedłużenie aresztu. Sąd ma czas do 19 marca na rozpatrzenie wniosku.

 

Czytaj też:

Burmistrz Boguszowa z zarzutem przyjęcia łapówki - kliknij tutaj

 

wb

foto:walbrzych24.com

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno