Krwiodawcy potrzebni od zaraz

Od kilku tygodni w Wałbrzychu działa oddział hematologii - zabezpieczając potrzeby chorych, zarówno leczonych stacjonarnie jak i ambulatoryjnie. Wzrosło zapotrzebowanie na krew.

Leczenie pacjentów na oddziale hematologicznym odbywa się między innymi poprzez podawanie preparatów krwiopochodnych. Dawcy są bardzo zaangażowani w Honorowe Krwiodawstwo, jednak wciąż potrzebni są nowi. 
 
Krwi nie da się wyprodukować, tylko człowiek jest w stanie przekazać ten cenny dar. Wystarczy 450 ml, by uratować aż trzy osoby. 
 
Krew wykorzystywana jest w przypadku: masywnego krwotoku, czyli gdy doszło do nagłej i znacznej utraty krwi (30-60%) podczas zabiegów chirurgicznych, przy dializie i krążeniu  pozaustrojowym, przy przetoczeniach wymiennych.
 
Jest niezbędnym składnikiem leczenia chorób o podłożu immunologicznym, w profilaktyce konfliktu serologicznego między matką a płodem, w celu zapobiegania niektórym chorobom zakaźnym oraz hipoproteinemii (niedobiałczenia krwi), czyli stanach niedoboru białek w tkankach i narządach.
 
Pamiętajmy, że krew może być potrzebna zarówno noworodkowi jak i seniorowi. 
 
 
opr.wb
foto:walbrzych24.com/użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com                                                                                                                                                                                                            
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno