Wojciech Tochman Pod Atlantami

Pianie kogutów, płacz psów to nowa książka Wojciecha Tochmana. Reportażysta przyjechał do Wałbrzycha promować swoje nowe wydawnictwo w Bibliotece Pod Atlantami.

Nowy reportaż dotyka sytuacji w  Kambodży po rządach Pol Pota. Opowiada o wzajemnym mordowaniu się Khmerów i niedoli jaka spotkała tych, którzy przeżyli. 
 
- Różnicą jest charakter ludobójstwa, które się dokonało pomiędzy 1975, a 1979 rokiem. Tam w odróżnieniu od Rwandy i Bośni, swoi męczyli i mordowali swoich. Do dzisiaj jest to trudne, bo ludziom jest ciężko zważywszy, że nie ma debaty na temat tego, co się stało. Ludziom ciężko zrozumieć, jak to było możliwe, dlaczego swój mordował swojego. Na całym świecie ludzie tak myślą, że jak przychodzi obcy i zabija, to jest to to jakoś wytłumaczalne. - mówi Wojciech Tochman. 
 
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno