Nowa technologia w Starej Kopalni

Jedna z najważniejszych wystaw w minionym roku w Starej Kopalni - Magdaleny Abakanowicz jest dostępna w technologii VR (Virtual Reality). 

Jak mówi Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni: “Niespełna miesiąc po wystawie “Obecność. Istota. Tożsamość.”, którą zwiedziło ponad 2200 osób, Galeria Sztuki Współczesnej w Starej Kopalni zaprasza na ponowne, tym razem wirtualne otwarcie. Ta podróż, to pierwsza taka forma prezentacji sztuki w Wałbrzychu, a także pierwsza taka prezentacja prac Abakanowicz w Polsce.”
 
To nowa forma dialogu ze sztuką Artystki i fascynującym zbiorem rzeźb i projektów zgromadzonym podczas wystawy w przestrzeniach Starej Kopalni, obejmującym okres od początku lat 70-tych XX wieku oraz bogatej ekspozycji unikalnych dzieł monumentalnych pokazanych na wolnym powietrzu.  
 
Użyte technologie, kompatybilne z głównymi przeglądarkami desktopowymi: Internet Explorer 10 i nowsze, Google Chrome, Firefox i Safari oraz z urządzeniami mobilnymi (wszystkie najnowsze generacje smartfonów) pozwalają przejść się wirtualnymi trasami, wzbogaconymi zdjęciami rzeźb  oraz interaktywnymi opisami prac artystki. 
 
Kompatybilność z VR Cardboard Advanced to możliwość przeżycia wirtualnej podróży w całkowitej izolacji od zewnętrznego otoczenia (gogle VR) i powrotu do emocji związanych z tą docenioną w Polsce i za granicą wystawą w stymulującej, wciągającej wirtualnej rzeczywistości.
 
Wystawę można zobaczyć tutaj
 
info: użyczone
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno