Plany Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Nowy dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, Piotr Micek, spotkał się z nami, by opowiedzieć o jej planach i przyszłości. 

Piotr Micek  to absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Posiada tytuł magistra sztuki – kierunek Ceramika i Szkło.
 
- W nowej roli, w nowym miejscu, powoli się wdrażam na nowym stanowisku. Na pewno czeka mnie i pracowników BWA ciężka praca w inwentaryzacji zbiorów szkła unikatowego, które posiadamy. To nie ma być tylko katalogowanie, będzie to też nowa wycena niektórych obiektów. Chciałbym się przygotować do Ogólnopolskiego Zjazdu Dyrektorów, podczas którego chciałbym zaprezentować tę kolekcję. - mówi dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, Piotr Micek. 
 
Piotr Micek do tej pory kierował Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni. Współpraca ze Starą Kopalnią będzie kontynuowana. 
 
- Nadal ze Starą Kopalnią będę współpracować. To nie znaczy, że na Słowackiego najbliższa mi dziedzina czyli ceramika, będzie pokazywana non stop. Wręcz odwrotnie, ta ceramika ma swoją przestrzeń w Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni. Galeria przy Słowackiego jest świetnie przystosowana do malarstwa, fotografii, małych form rzeźbiarskich.  - mówi dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, Piotr Micek.
 
Jedną z rzeczy, które mogą się zmienić są godziny funkcjonowania BWA. Być może wałbrzyszanie doczekają się jej otwarcia w niedzielę. 
 
- W tym momencie galeria funkcjonuje od poniedziałku łącznie z sobotą, w niedzielę jest zamknięta. Mówiąc szczerze mocno się nad tym zastanawiam i będę musiał poprzeć się statystykami. Myślę, że kilka niedziel próbnych będziemy musieli przeprowadzić.  - mówi dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, Piotr Micek. 
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno