Pożar na hali spacerowej w Szczawnie Zdroju

Po raz kolejny pożar w Szczawnie Zdroju.  Tym razem na szczęście spłonął tylko metr kwadratowy drewnianej boazeri zewnęrznej na hali spacerowej.  

Pożar udało się ugasić dzięki szybkiemu przyjazdowi strażaków.  Jak podkreśla Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej Straży Pożarnej, kluczowa okazała się w tym przypadku szybka informacja - sprawnie zadziałała czujka.   

- Po przybyciu strażaków zastano około jednego metra kwadratowego płonącej elewacji zewnętrznej. Pożar został wykryty przez czujnik na terenie pijalni wód. Bardzo dobrze zadziałał system - mówi Tomasz Kwiatkowski. 

Co było przyczyną pożaru - w tej chwili jeszcze nie wiadomo, ale bardzo prawdopodobne jest podpalenie. 

- Może warto wprowadzić w życie mój pomysł z ostatnich komisji a mianowicie żeby stworzyć stanowisko osoby monitorującej 24h obraz z kamer miejskich - pisze na swoim profilu FB, radny Szczawna Zdroju, Michał Broda. 

Jak pisze radny Michał Broda, "na komisji mimo, iż pomysł spotkał się z poparciem radnych, burmistrz Marek Fedoruk sygnalizował brak pieniędzy ... Temat ten będę poruszał na kolejnych komisjach i sesjach."

 

adm
foto: walbrzych24.com i użyczone FB Kocham Szczawno 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno