Minimalna porażka wałbrzyszan w Ekstralidze Boksu Olimpijskiego

Na inaugurację nowego sezonu Ekstraligi Boksu Olimpijskiego zespół Leone Polska Imperium Wałbrzych okazał się minimalnie gorszy od Wielkopolskiej Drużyny Bokserskiej. Wspierany przez pięściarzy z Wrocławia oraz Dzierżoniowa nasz zespół przegrał w Gostyniu 11:13.

Jak poinformował Marcin Stankiewicz, koordynator rozgrywek, a zarazem trener wielokrotnego Mistrza Polski - Skorpiona Szczecin, rozpoczynający ligę mecz w Gostyniu stał na bardzo dobrym, wyrównanym poziomie, co udowadnia, iż tego typu zawody są potrzebne polskiemu pięściarstwu.
 
Rywalizacja miała bardzo zacięty przebieg. Jeszcze przed dwiema ostatnimi walkami wałbrzyszanie prowadzili 11:7, jednak w decydujących pojedynkach porażki ponieśli nasi czołowi zawodnicy. W kategorii +91 Paweł Sajda przegrał 0:3 z Damianem Wiśniewskim, a na zakończenie meczu Piotr Tobolski w identycznym stosunku uległ doskonale sobie znanemu Karolowi Łapawie.
 
Kolejny mecz Leone Polska Imperium Boxing stoczy 27 kwietnia, kiedy to na ringu w Galerii Victoria podejmie wspomnianego Skorpiona Szczecin, a więc 11-krotnego Mistrza Polski.
 
Ekstraliga Boksu Olimpijskiego
I kolejka
Wielkopolska Drużyna Bokserska - Leone Polska Imperium Boxing Wałbrzych 13:11
Wyniki:
57 kg: Marcin Hejosz - Jarosław Iwanow 0:3
60 kg: Tomasz Nowicki - Mateusz Wojtasiński 2:1
64 kg: Patryk Tomczak - Patryk Trochimiak 0:3
75 kg: Tomasz Nowicki - Ireneusz Wojtasiński 3:0
81 kg: Mateusz Goiński - Kamil Bednarek 2:1
91 kg: Kacper Nowicki - Maciej Haba 0:3
+91 kg: Damian Wiśniewski - Paweł Sajda 3:0
69 kg: Karol Łapawa - Piotr Tobolski 3:0
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone/archiwum
źródło: pzb.com.pl
(ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno