To on uratował Czechów
Dzięki wałbrzyskiemu policjantowi akcja ratownicza w Karkonoszach zakończyła się uratowaniem dwójki Czechów, którzy zsunęli się ze zbocza po czeskiej stronie na stronę polską. Czesi spędzili w lecie całą noc - mieli sporo szczęscia, ze znalazł ich  Paweł Łabuda . 
 
Starszy posterunkowy Paweł Łabuda jest policjantem wałbrzyskiej drogówki. W czwartek miał wolne od służby i wybrał się w Karkonosze. Gdy rano wyszedł na szlak w rejonie Śnieżki,  usłyszał mężczynę wołającego po czesku o pomoc.  Mężczyzna był zakrwawiony, z jego relacji wynikało, że dzień wcześniej, (około godz. 21:00) wraz ze swoją partnerką po  silnym podmuchu wiatru, zsunęli się ze zbocza po czeskiej stronie. Mężczyzna na szczęście zatrzymał się na kosodrzewinie i dzięki temu udało mu się ostatecznie wspiąć z powrotem na górę. Kobieta od wieczora poprzedniego dnia pozostawała na dole i nie było z nią kontaktu.

Mężczyzna nie miał też telefonu komórkowego by poinformować służby o wypadku, bo zgubił go gdy zsunął się ze zbocza. Był lekko ranny, wałbrzyski policjant udzielił mu pierwszej pomocy,  pomógł rozgrzać się  goracą herbatą, a także dostać do najbliższego schroniska. Dzięki wałbrzyskiemu funkcjonariuszowi na miejscu szybko pojawili się czescy ratownicy.  Do kobiety, która zsunęła się ze zbocza blisko 400 metrów w dół, przyleciał helikopter z ratownikami. Oboje poszkodowani trafili ostatecznie do szpitala. Mieli sporo szcześcia, temperatura w nocy oscylowałą w okolicy 0 stopni. 
 
opr. adm
foto: KMP Wałbrzych 


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno