4,4 mln zł. na wałbrzyską edukacje
Blisko 4,4 miliona złotych - taką kwotą dofinansowany zostanie projekt "Szczęśliwa trzynastka". Projektem objętych zostanie 1300 uczniów i 60 nauczycieli.

 
 
 
 

Projekt realizowany będzie w 13 wałbrzyskich szkołach podstawowych, zakończy się w czerwcu przyszłego roku. Chodzi przede wszystkim o  wypracowanie u uczniów właściwych umiejętności niezbędnych na rynku pracy, rozwinięcie indywidualnego podejścia do ucznia (szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi),  organizację zajęć pozalekcyjnych w pracowniach przedmiotowych, organizację zajęć wyrównawczych i zajęć w zakresie poradnictwa zawodowego. 

Sześćdziesięciu nauczycieli będzie z kolei uczyć pracy nową metodą eksperymentu na szkoleniach  "Nauczanie met. eksperymenty" i "Czytanie fotograficzne". 

 

- To wielki projekt za prawie 5 mln złotych, którego celem jest wyposażenie 13 pracowni przyrodniczych i matematycznych w 13 szkołach podstawowych. Obecnie gmina Wałbrzych jest na etapie przygotowywania procedury zamówienia publicznego czy przetargu na prace adaptacyjnego w salach i przetargu na zakup pracowni przyrodniczych i matematycznych - mówi wiceprezes Fundacji Edukacji Europejskiej Grzegorz Kruszyński.

Wartość projektu to 4 710 tys. zł., dofinansowanie wynosi 4 391 tys. zł.  Liderem projektu jest Fundacja Edukacji Europejskiej, partnerami Gmina Wałbrzych i Fundacja Merkury. 

 
Szkoły uczestniczące w projekcie: 
Zespoły Szkolno - Przedszkolne nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, 
Publiczne Szkoły Podstawowe nr 2, nr 5, nr 6, nr 15, nr 21, nr 23, nr 26, nr 28, nr 37.
 
To niejedyny projekt edukacyjny jaki udało się zrealizować gminie Wałbrzych i Fundacji Edukacji Europejskiej. Zadania są dedykowane dzieciom w bardzo różnym wieku.
 
- Od 2012 roku wspólnie z gminą Wałbrzych zrealizowaliśmy projekty o wartości prawie 24 mln, z czego 21 mln złotych dofinansowania pochodzi ze środków unijnych. To projekty o dużym rozstrzale tematycznym. Między innymi powstało i powstanie 390 miejsc opieki żłobkowej. Od 2012 do 2022 powstanie 380 nowych miejsc przedszkolnych dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Projekt zakłada wyposażenie sal, zatrudnienie nauczycieli, specjalistów logopedów, psychologów i rehabilitantów – mówi wiceprezes Fundacji Edukacji Europejskiej.
 
Z kolei projekt „Młodzi gniewni” jest adresowanych do podopiecznych Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii.
 
- To trzy projekty skierowane do młodzieży, która tam przebywa. Projekty doradcze, terapeutyczne, edukacyjne. Chodzi między innymi o doposażenie sal, między innymi komputerowych. Najnowszy projekt zakłada stworzenie zespołu muzycznego składającego się z młodych ludzi. Kupujemy gitary, perkusję, klawisze po to, by pomóc znaleźć dzieciakom inne obszary zainteresowań  - mówi Grzegorz Kruczyński.
 
 


opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno