4,4 mln zł. na wałbrzyską edukacje
Blisko 4,4 miliona złotych - taką kwotą dofinansowany zostanie projekt "Szczęśliwa trzynastka". Projektem objętych zostanie 1300 uczniów i 60 nauczycieli.

 
 
 
 
Projekt realizowany będzie w 13 wałbrzyskich szkołach podstawowych, zakończy się w czerwcu przyszłego roku. Chodzi przede wszystkim o  wypracowanie u uczniów właściwych umiejętności niezbędnych na rynku pracy, rozwinięcie indywidualnego podejścia do ucznia (szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi),  organizację zajęć pozalekcyjnych w pracowniach przedmiotowych, organizację zajęć wyrównawczych i zajęć w zakresie poradnictwa zawodowego. 

Sześćdziesięciu nauczycieli będzie z kolei uczyć pracy nową metodą eksperymentu na szkoleniach  "Nauczanie met. eksperymenty" i "Czytanie fotograficzne". 

Wartość projektu to 4 710 tys. zł., dofinansowanie wynosi 4 391 tys. zł.  Liderem projektu jest Fundacja Edukacji Europejskiej, partnerami Gmina Wałbrzych i Fundacja Merkury. 
 
Szkoły uczestniczące w projekcie: 
Zespoły Szkolno - Przedszkolne nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, 
Publiczne Szkoły Podstawowe nr 2, nr 5, nr 6, nr 15, nr 21, nr 23, nr 26, nr 28, nr 37
 
 


opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno