Zjednoczeni Pasją promują Krainę sowiogórskich tajemnic

W 2012 roku stworzyli grupę „Zjednoczeni Pasją ”. Leży im na sercu turystyka i jej rozwój, spotykali się na Zamku Grodno by przeanalizować wykonaną pracę i jeszcze skuteczniej  promocwać  “Krainę sowiogórskich tajemnic”.


 

Wspólne pomysły pozwalają na podejmowanie decyzji,  z których wszyscy osiągamy zyski w postaci większej liczby turystów na terenie gminy, tworzymy produkty promocyjne, współuczestniczymy w targach turystycznych. A przecież turystyka jest nie tylko jedną z najbardziej efektywnych gałęzi gospodarki na terenie Gminy Walim, ale działalność w tym zakresie stwarza znaczne możliwości ożywienia naszego regionu. Mają świadomość turystycznych walorów regionu, mają też pasję i chcą pracować.  Wśród ważniejszych efektów ich dotychczasowej współpracy można wyróżnić:
 
– Coroczne wspólne tworzenie kalendarza wydarzeń
– wspólne  uczestnictwo w targach turystycznych
– współpraca przy wydawnictwie malowanek, folderów, ulotek, tablic promujących gminę
– uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach organizowanych na terenie gminy, m.in. w Wielkanocne Tradycje Kulinarne, Festiwal Gulaszu, Festiwal Sera, itd.
-dziupla sów – wystawa na Zamku Grodno
 
Na pierwszym w tym roku spotkaniu, omówiono współpracę wn 2019 rok. "Zjednoczeni Pasją" wezmą udział w targach turystycznych w Opolu – „W Stronę Słońca” , (24-26 maja).

Podsumowano też udział Gminy Walim i Centrum Kultury i Turystyki w Targach we Wrocławiu. Dyrektor CKT, Paweł Brzozowski pokazał nowe ulotki promocyjne Zamku Grodno i Sztolni Walimskich - są one już dostępne m.in. na lotnisku oraz dworcu PKP we Wrocławiu. Zjednoczeni otrzymali Kalendarze Wydarzeń 2019, które będą dostępne w obiektach hotelarskich i gastronomicznych.


 
Podsumowano również plany realizowane przez Gminę Walim. Omówiono zakres prac  nowej inwestycji – “Zwiększenie udostępniania zasobów przyrodniczych oraz rozwój nowych form edukacji ekologicznej dzięki rozbudowie Turystycznego Centrum Edukacji Ekologicznej “Choina” i poprawie organizacji ruchu turystycznego w Gminie Walim”
Członkowie odwiedzili nowe sale na Zamku, związane z realizacją zadania – Przebudowa pomieszczeń poddasza Zamku Grodno z adaptacją na Centrum Bioedukacji Multimedialnej w Zagórzu Śląskim.


 
Jak mówił wójt Gminy Walim, Adam Hausman, zakończyły się już zadania związane z adaptacją pomieszczeń.  W tej części zamku również postawiono na nowe ekologiczne rozwiązania – zamontowano pompę powietrzną. Prowadzone są jeszcze prace związane z przygotowaniem wystawy multimedialnej oraz wyposażeniem wnętrz. Jedna sala będzie poświęcona nietoperzom, w przygotowaniu jest film, który będzie można obejrzeć w technologii 3D.Będzie też wykorzystana technologia hologramu, w ten sposób gości będzie witać Biała Dama, prowadzone są też prace przy specjalnej technologii wykonania podłogi i ścian, na której będą widoczne efekty specjalne. Jak sama nazwa wskazuje, Centrum Bioedukacji Multimedialnej, będzie miejscem, w którym zapoznamy się z etapami życia przyrody znajdującej się w rezerwacie przyrody Góra Choina oraz w Górach Sowich.

 
Wszystkich, którym zależy na rozwoju turystyki w naszej gminie zapraszamy na spotkanie 4.kwietnia 2019 r. na godz. 10:00. Informację na temat miejsca spotkania będzie można uzyskać od 01.04.2019 pod numerem telefonu 74 84 94 345.

opr. pos
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno