Konkurs 'Studencie, co wiesz o Unii Europejskiej?'
Posłowie na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Izabela Katarzyna Mrzygłocka i Tomasz Siemoniak zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Studencie, co wiesz o Unii Europejskiej?”
 
1 maja br. przypada 15-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Chcąc zachęcić młodych Polaków-Europejczyków do pogłębiania wiedzy o Unii Europejskiej, posłowie organizują konkurs skierowany do studentów uczelni publicznych i niepublicznych zlokalizowanych w powiatach: dzierżoniowskim, ząbkowickim, kłodzkim, świdnickim, wałbrzyskim.
 
Głównym celem konkursu jest popularyzacja wśród studentów tematyki związanej z Unią Europejską, w szczególności poprzez rozwijanie zainteresowań procesem integracji i zasadami funkcjonowania Unii Europejskiej i instytucji unijnych, a także przybliżenie historii Unii Europejskiej i roli Polski w Zjednoczonej Europie. 
 
Nagrody rzeczowe oraz zaproszenie na jednodniowy wyjazd do Warszawy połączony ze zwiedzaniem Sejmu i Senatu RP otrzymają laureaci, którzy zdobędą 3 najwyższe wyniki z testu wiedzy o Unii Europejskiej.
 
Udział w konkursie można zgłaszać do 16.04. Regulamin oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronach: www.tomaszsiemoniak.com/konkurs/ 
i www.mrzyglocka.pl/konkurs/

 

 

 

opr.wb

foto:pixabay.com/użyczone

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno