400 tys. na remont dróg w Starych Bogaczowicach

Wręczono promesy na ponad 5 mln złotych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych dla przedstawicieli gmin z powiatów wałbrzyskiego i świdnickiego.  Promesy przekazał wicewojewoda dolnośląski Kamil Zieliński w Mieroszowie. 

Powiat świdnicki otrzymał 2.797.930 zł na przebudowę drogi Bolesławice - Nowice - Piotrowice Św. Z kolei przedstawiciele gminy Świdnica otrzymali 400.000 zł na odbudowę dróg w Boleścinie. 
 
Gminie Stare Bogaczowice przyznano 389.000 zł, a dla Mieroszowa przeznaczono 1.815.190 zł.
 
- W 2019 roku z rządowego programu usuwania skutków klęsk żywiołowych na dolnośląskie drogi dotknięte skutkami tych klęsk, takimi jak powodzie, zalania, osuwiska, przeznaczyliśmy ponad 70 mln złotych. Dzisiaj w Mieroszowie dla gmin i powiatów z terenu powiatu świdnickiego i wałbrzyskiego przekazałem promesy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na łączną kwotę ponad 5 mln złotych - mówi wicewojewoda dolnośląski Kamil Zieliński.
 
Środki z promesy przyznanej dla Mieroszowa zostaną wykorzystane na przebudowę ul. Reymonta w Mieroszowie, dróg w Unisławiu Śl, w Sokołowsku oraz remont dachu budynku w Unisławiu, który wymaga naprawy po silnych wichurach.
 
- Promesa w wysokości miliona 800 tysięcy złotych będzie przeznaczona na wykonanie dróg gminnych w miejscowościach Mieroszów, Sokołowsko i Unisław Śląski. Bardzo się cieszę, że te środki finansowe trafiły do nas, będziemy starali się je jak najszybciej wykorzystać. Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez naprawę dróg jest w tej chwili moim priorytetem - mówi burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński.
 
 
wb
foto: P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno