Menu

Księgowa wyprowadziła z kasy miasta 2,3 mln zł - nowe zarzuty

2 mln 300 tysięcy złotych miała wyprowadzić z kasy gminy była pracownica Centrum Obsługi Jednostek Miasta Wałbrzych Marzanna A. Kobieta miała wykradać pieniądze przez 10 lat: od 2008 do 2018 roku. Jak udało nam się ustalić, kolejne osoby usłyszały w tej sprawie zarzuty. To bliscy członkowie jej rodziny, a także przełożeni.

Księgowa wyprowadziła z kasy miasta 2,3 mln zł - nowe zarzuty
O sprawie informowaliśmy w październiku ubiegłego roku, Marzanna A. była starszym inspektorem ds. księgowości i miała dostęp do ksiąg rachunkowych oraz możliwość wystawiania faktur. Wykorzystała swoje uprawnienia i wystawiała fałszywe faktury, na których podawała numery własnych kont. W ten sposób w ciągu 6 lat przywłaszczyła sobie około 1,6 miliona złotych. Okazuje się, że to jednak nie wszystko.
 
- Zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na wydanie postanowienia o zmianie zarzutów wobec pani Marzanny A. Rozszerzono okres jej działalności i obejmuje on teraz czas od 2008 do 2018 roku. W tym czasie pani Marzanna A. miała wyprowadzić z Centrum Obsługi Jednostek Miasta Wałbrzych kwotę 2 mln 300 tysięcy złotych - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk.
 
Przedstawiono także zarzuty kilku osobom. To członkowie rodziny Marzanny A. oraz jej przełożeni.
 
- Są to członkowie najbliższej rodziny pani Marzanny A., które współdziałały z nią w popełnianiu tego czynu, udostępniając swoje konta bankowe, na które pani Marzanna A. dokonywała przelewów środków przez siebie przywłaszczanych. Co więcej zarzuty niedopełnienia obowiązków usłyszeli bezpośredni przełożeni pani Marzanny A., tj. główna księgowa, a także dyrektorka Centrum Obsługi Jednostek Miasta Wałbrzycha. Osoby te usłyszały zarzut niedopełnienia obowiązków w związku z autoryzacją tych nierzetelnych, nieprawdziwych przelewów, dzięki którym pieniądze trafiły na konto głównej podejrzanej - wyjaśnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.
 
 
Podejrzana usłyszała zarzuty wyłudzenia znacznej kwoty pieniężnej. Przyznała się do podrobienia faktur. Decyzją sądu została aresztowana na 3 miesiące. Teraz, po rozszerzeniu zarzutów, Marzanna A. będzie jednak odpowiadała z wolnej stopy.
 
- Sąd Okręgowy w Świdnicy, na wniosek prokuratora okręgowego, przedłużył tej pani areszt na kolejne trzy miesiące, natomiast w wyniku zażalenia jej obrońcy Sąd Apelacyjny uwzględnił to zażalenie i uchylił ten środek zapobiegawczy - wyjaśnia Tomasz Orepuk.
 
Marzannie A. grozi do 12 lat więzienia.

 

Czytaj też:

Wyprowadziła z kasy 1,6 mln - kliknij tutaj

 

W.Blicharz

foto:walbrzych24.com

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Korowk (26 czerwca 2020 15:46)
To dlatego na nic w Wałbrzychu nie ma pieniedzy?ta pani Powinna dostac absolutorium bo teraz juz wiem za co dostaje sie takie wyroznienia

Dodaj komentarz

księgowa  |   kasa  |   gmina  |   Wałbrzych  |   prokuratura  |  

Apostazja w kościele katolickim i konwersja w kościele...

Trzeba to posprzątać. Pomożecie ?

Wystartował Marsz po Wolność Leona Sawickiego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij