Mistrzostwa Europy IDO już w czwartek
Już w najbliższy czwartek rozpocznie się  wielkie taneczne święto w Centrum Aqua Zdrój. W ramach Festiwalu Tańca zaprezentują się najlepsi uczestnicy Krajowych Mistrzostw IDO Jazz Dance/Lyrical, Production oraz Mistrzostw Europy IDO w Tańcu Par. 
Bilety na gale będą dostępne w sprzedaży od środy 13 marca 2019 w recepcji Hotelu Aqua Zdrój, a od czwartku 14 marca w kasie biletowej Centrum Aqua-Zdrój  w cenie 40,00
zł (miejsce siedzące).
 
Szczegółowy Harmonogram:
 
Piątek, 15.03.2019, godz. 19:00
 
Production – dyscyplina taneczna, w której jednocześnie na scenie tańczy kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Złożona i widowiskowa choreografia opowiadająca piękną, nie raz pouczającą historię. Podczas piątkowej gali zaprezentują się zespoły walczące o tytuł Mistrza Polski!
 
Podczas gali zobaczymy najlepszych w Europie solistów, solistki oraz pary dorosłych tańczących do porywających i gorących rytmów.
Bachata couples Adults – pary dorośli Bachata to bardzo zmysłowy taniec, podczas którego partnerzy tańczą blisko siebie, stykając się ciałami, tworząc niemal jedną, poruszającą się zgodnie całość.
 
Salsa
 
Salsa couples Adults2 – pary dorośli
Salsa solos Adults male – solo mężczyźni
Salsa duos mixed Adults – duety dorośli (duety mieszane)
Salsa to taniec latynoamerykański tańczony do muzyki o tej samej nazwie. Przygody z salsą może spróbować każdy, kto tylko lubi egzotyczne i gorące rytmy latino.
 
Merengue couples Adults – pary dorośli Merengue to taniec narodowy Dominikany. W dosłownym tłumaczeniu z języka hiszpańskiego merengue to „ubite jajko”. Jedna z legend głosi, że niewolnicy, którzy zbierali trzcinę cukrową mieli nogi powiązane łańcuchami, co ograniczało im ruchy. Aby umilić sobie życie – tańczyli, ale
powłócząc nogami i skupiając całą energię na biodrach.
 
Sobota, 16.03.2019, godz. 19:00
 
W sobotę zaprezentują się najlepsze europejskie grupy, formacje, soliści oraz pary!
 
Salsa
 
Salsa groups Adults – grupy dorosłych do 7 osóbSalsa solos Adults female – solo kobiety
Salsa couples Adults – pary dorośli
Salsa solos Juniors female – solo dziewczyny
Salsa to taniec latynoamerykański tańczony do muzyki o tej samej nazwie. Przygody z salsą może spróbować każdy, kto tylko lubi egzotyczne i gorące rytmy latino. Podczas gali zobaczymy różne układy taneczne prezentowane przez grupy, solistki oraz pary.
 
Latin Show formations Children – w tej konkurencji zobaczymy niesamowite zespoły mogące liczyć od 8 do 24 osób, które zaprezentują nam kolorowe, energiczne i niesamowite show do gorących latynoamerykańskich rytmów
 
Caribbean Show
 
Caribbean Show solos Adults female – solistki od 16 roku życia
Caribbean Show solos Juniors female – solistki od 12 do 15 roku życia
Caribbean Show groups Juniors – grupy do 7 osób od 12 do 15 roku życia
Caribbean Show to barwna, kolorowa dyscypilna łącząca w sobie minimum trzy latynoamerykańskie style taneczne. Tancerze zaprezentują barwne, energiczne i niesamowicie widowiskowe choreografie taneczne, do najpiękniejszej latynoskiej muzyki.
 
info i foto: użyczone

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno