Świdnica i Trutnov stawiają na rozwój turystyki

Cykl konferencji turystycznych, spotkań branżowych, szkolenia, praktyczne warsztaty, prezentacje wytwórców regionalnych, nowe materiały promocyjne, Kongres Turystyki Polsko-Czeskiej to tylko część działań, które Świdnica i Trutnov podejmują, by móc wzmacniać swoje gminy w oparciu o rozwój turystyki polsko-czeskiego pogranicza. 

W Trutnovie odbyła się konferencja inaugurująca trzyletni polsko-czeski projekt „Turystyka wspólna sprawa”, którego liderem jest miasto Świdnica, a partnerem finansowym zaprzyjaźniony z nią od lat - Trutnov. W wydarzeniu uczestniczył zastępca prezydent Świdnicy, Szymon Chojnowski oraz wiceburmistrz Trutnova, Tomas Hendrych. Miasta partnerskie chcą zmobilizować inne przygraniczne instytucje oraz przedstawicieli rynku turystycznego do lepszej współpracy i  poważnej debaty na rzecz rozwoju turystyki polsko-czeskiego pogranicza. 
 
- Napisaliśmy ten projekt przede wszystkim po to, by zacząć współpracować na rzecz rozwoju turystyki pogranicza w większym niż dotychczas gronie. By o turystyce nauczyć się myśleć szerzej – biorąc pod uwagę także możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi oraz czerpanie z tego wzajemnych zysków. Chcemy poprzez ten projekt uświadomić, że turystyka to system naczyń połączonych i powiązanych, wzajemnie na siebie oddziałujących. Wiele osób ze społeczeństwa, także z branży turystycznej, wciąż tego nie rozumie.  Nie rozumie, że turystyka to naprawdę wspólna sprawa! – mówiła podczas inauguracji w Trutnovie Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
 
 
Jednym z celów projektu "Turystyka - wspólna sprawa" jest poważna polsko-czeska debata o teraźniejszości i przyszłości turystyki oraz próba stworzenia platformy współpracy pomiędzy wszystkimi interesariuszami tego rynku na polsko-czeskim pograniczu.
 
Projekt stanowi odpowiedź te problemy i może przeciwdziałać opisanym wyżej barierom. Cykl konferencji tematycznych, spotkań branżowych oraz praktycznych warsztatów, jakie w jego ramach zaplanowano dla przedstawicieli przedsiębiorstw turystycznych i paraturystycznych, instytucji, JST, organizacji pozarządowych, gospodarczych czy ekspertów i naukowców z obu stron pogranicza, będzie okazją  do wzajemnego poznania się i integracji, zdobycia wiedzy, nawiązania kontaktów, wymiany poglądów, poszukiwania partnerów projektowo-biznesowych, podzielenia się dobrymi praktykami oraz wypracowania wspólnego stanowiska w zakresie dalszych działań zwiększających ruch turystyczny na pograniczu z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju.
 
Pierwsza międzynarodowa konferencja w ramach cyklu „Turystyka – wspólna sprawa” odbędzie się już za trzy miesiące w Świdnicy. Jej tematem przewodnim będą „Sieciowe Produkty Turystyczne Polsko-Czeskiego Pogranicza”.Wydarzenie zaplanowano na 13-14 czerwca br. 
 
info i foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno