Wiosna Biedronia buduje struktury w Wałbrzychu

Co ma do zaoferowania Wiosna Roberta Biedronia w Wałbrzychu? Tworzą się struktury partii, a jej członkowie zorganizowali spotkanie, podczas którego opowiedzieli o swoim programie. 

- Partia Wiosna Roberta Biedronia miała kongres założycielski 3 lutego i od tego czasu budujemy struktury partii, w oparciu o sympatyków, którzy deklarują chęć zaangażowania się w budowanie tego projektu politycznego i tak obecnie działamy na terenie Wałbrzycha. Jest to już 28 osób, które angażują się w działalność Wiosny Roberta Biedronia. - mówi Mariusz Kotarba z Wiosny Biedronia. 
 
 
Jednym z postulatów Wiosny jest wprowadzenie świeżości do polskiej polityki i odcięcie się od wojen politycznych. 3 główne postulaty partii to człowiek, wspólnota i państwo, któremu ufam. Wiosna postuluje zwiększenie minimalnego wynagrodzenia, odejście od węgla, walkę ze smogiem, ochronę zwierząt i prawa mniejszości.  Co zdaniem partii jest do zrobienia w Wałbrzychu?
 
- To jest globalnie bardzo dużo. Proszę zwrócić uwagę, że postulatem, który został zgłoszony podczas Burzy Mózgów, która odbyła się w Wałbrzychu 7 grudnia, była kwestia osób niepełnosprawnych. Ten postulat, zgłoszony tutaj w Wałbrzychu, bardzo wybrzmiewa w generalnym programie tzw. Umowy Wiosny Biedronia. Wyraźnie kładziemy nacisk na wzrost podstawowych świadczeń o 500zł. To jest wymiar finansowy. Dla nas dużo ważniejszy jest wsparcie osobom niepełnosprawnym, poprzez zapewnienie asystenta czynności codziennych, by mogli opuścić mieszkania, funkcjonować w środowisku lokalnym.  - mówi Mariusz Kotarba z Wiosny Biedronia. 
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno