Menu

Oni powalczą o awans

Nie przegrali żadnego meczu w poprzedniej rundzie i z nadzieją spoglądają na nadchodzące spotkania. Piłkarze Górnika Wałbrzych mimo problemów finansowych klubu z pełną determinacją chcą walczyć o awans do III ligi.

Oni powalczą o awans
Tuż przed rozpoczęciem rundy wiosennej Górnik Wałbrzych zaprezentował skład drużyny seniorów oraz całe szerokie zaplecze klubu od najmłodszych zawodników, którzy trenują w ramach szkółek i grup młodzieżowych.
 
- Siła całego klubu to siła tych wszystkich ludzi, którzy są z nami. Dzisiaj pokazywaliśmy piłkarzy od 4 do 18 roku zycia, któzy zasilają zespoły dziecięce i młodzieżowe oraz nasz pierwszy zespół. Jest nas w klubie ponad 220 osób i nie było tu tylko tych najmłodszych, z którymi pracujemy w Przedszkolu nr 14. Tak wygląda sportowa górnicza rodzina od strony zawodniczej ale są z nami też rodzice, sponsorzy, dobroczyńcy i dziekuję im wszystkim, że znaleźli czas i byli z nami - mówi prezes Klubu Piłkarskiego Górnik Wałbrzych Czesław Grzesiak.
 
 
Problemy finansowe klubu w minionej rundzie na szczęście nie przekładały się na wyniki sportowe. Górnik to jedyna drużyna w tabeli, która nie przegrała żadnego meczu a drugie miejsce za Śląskiem II Wrocław jest efektem trzech remisów. Dlatego trener nie zapowiada żadnej rewolucji i stawia na sprawdzone rozwiązania w walce o awans.
 
- Idziemy sprawdzonymi torami, wiemy co chcieliśmy osiągnąć poprzez mecze kontrolne i myślę, że w pierwszym meczu te wszystkie elementy, nad którymi pracowaliśmy przez ostatnie dwa i pół miesiąca przyniosą efekty w postaci wygranej - mówi trener Jacek Fojna.
 
 
Po zimowej przerwie drużyna wystąpi w nieco odświeżonym składzie.
 
 
- Odszedł dobry zawodnik, który przebijał się do podstawowego składu - Jan Jakacki. Odeszły uzupełnienia w postaci Woźniak i Krupczak ale w ich miejsce wzmocnieniem będzie Paweł Tobiasz, który wraca po dłuższej kontuzji i przede wszystkim Brazylijczyk Allan De Paula, który ma predyspozycje by być bramkostrzelnym napastnikiem - twierdzi trener Fojna.
 
W ramach akcji #RazemDlaGornika udało się sprzedać już ponad 600 karnetów-cegiełek a na koncie klubu przybyło około 60 tysięcy zł od darczyńców. Jeśli uda się podtrzymać dobrą sportową passę i przebić do III ligi w przyszłym sezonie klub będzie mógł liczyć między innymi na dodatkowe fundusze z Urzędu Miejskiego i być może pojawią się nowi sponsorzy.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kibic (16 marca 2019 12:35)
Tobiasz wzmocnieniem!?to nie 1 kwietnia ,chłopak powinien dać sobie spokój z pilka

Dodaj komentarz

Górnik  |   piłka nożna  |   piłkarze  |   prezentacja  |   skład  |   drużyna  |  

Co z ''małym ZUS-em'' ? Marszłek pisze do ministrów, posłów i...

Zatrzymać watahę!

Górnik wygrywa z Kotwicą Kołobrzeg

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij