Oni powalczą o awans

Nie przegrali żadnego meczu w poprzedniej rundzie i z nadzieją spoglądają na nadchodzące spotkania. Piłkarze Górnika Wałbrzych mimo problemów finansowych klubu z pełną determinacją chcą walczyć o awans do III ligi.

Tuż przed rozpoczęciem rundy wiosennej Górnik Wałbrzych zaprezentował skład drużyny seniorów oraz całe szerokie zaplecze klubu od najmłodszych zawodników, którzy trenują w ramach szkółek i grup młodzieżowych.
 
- Siła całego klubu to siła tych wszystkich ludzi, którzy są z nami. Dzisiaj pokazywaliśmy piłkarzy od 4 do 18 roku zycia, któzy zasilają zespoły dziecięce i młodzieżowe oraz nasz pierwszy zespół. Jest nas w klubie ponad 220 osób i nie było tu tylko tych najmłodszych, z którymi pracujemy w Przedszkolu nr 14. Tak wygląda sportowa górnicza rodzina od strony zawodniczej ale są z nami też rodzice, sponsorzy, dobroczyńcy i dziekuję im wszystkim, że znaleźli czas i byli z nami - mówi prezes Klubu Piłkarskiego Górnik Wałbrzych Czesław Grzesiak.
 
 
Problemy finansowe klubu w minionej rundzie na szczęście nie przekładały się na wyniki sportowe. Górnik to jedyna drużyna w tabeli, która nie przegrała żadnego meczu a drugie miejsce za Śląskiem II Wrocław jest efektem trzech remisów. Dlatego trener nie zapowiada żadnej rewolucji i stawia na sprawdzone rozwiązania w walce o awans.
 
- Idziemy sprawdzonymi torami, wiemy co chcieliśmy osiągnąć poprzez mecze kontrolne i myślę, że w pierwszym meczu te wszystkie elementy, nad którymi pracowaliśmy przez ostatnie dwa i pół miesiąca przyniosą efekty w postaci wygranej - mówi trener Jacek Fojna.
 
 
Po zimowej przerwie drużyna wystąpi w nieco odświeżonym składzie.
 
- Odszedł dobry zawodnik, który przebijał się do podstawowego składu - Jan Jakacki. Odeszły uzupełnienia w postaci Woźniak i Krupczak ale w ich miejsce wzmocnieniem będzie Paweł Tobiasz, który wraca po dłuższej kontuzji i przede wszystkim Brazylijczyk Allan De Paula, który ma predyspozycje by być bramkostrzelnym napastnikiem - twierdzi trener Fojna.
 
W ramach akcji #RazemDlaGornika udało się sprzedać już ponad 600 karnetów-cegiełek a na koncie klubu przybyło około 60 tysięcy zł od darczyńców. Jeśli uda się podtrzymać dobrą sportową passę i przebić do III ligi w przyszłym sezonie klub będzie mógł liczyć między innymi na dodatkowe fundusze z Urzędu Miejskiego i być może pojawią się nowi sponsorzy.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno