Pijany weekend - rekordzista z ponad 3 promilami

Plaga pijanych kierowców - rekordzista miał ponad 3 promile. Policjanci zatrzymali też kobietę, która dachowała (ponad 2 promile). Niechlubnym rekordem popisał się też 57-latek, który został zatrzymany po kielichu za kółkiem... szósty raz.  

38-latek, który jechał  ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu pobi rekord, mężczyzna miał 3,21 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało miał też dwa orzeczone zakazy kierowania pojazdami (do 2020 roku). Mężczyzna został objęty dozorem policyjknym, mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. 

Kolejny z zatrzymanych to 57-latek, mężczyzna został zatrzymany w Boguszowie Gorcach. 57-latek również nie miał prawa jazdy, zostało mu zatrzymane za jazdę na "podwójnym gazie".  W sumie jak ustalili policjanci mężczyzna został zatrzymany gdy jechał po pijaku już szesć razy - mężczyzna trafił na miesiąc do aresztu. 

Kierująca oplem uderzyła w zaparkowaną skodę. Uderzenie było na tyle silne, że jej samochód się wywrócił. Wstępne ustalenia wykazały, że przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość i alkohol. Badanie alkomatem dało wynik 2,22 promila.
 
Z kolei mieszkanka Dzierżoniowa popisała sie wynikiem 2,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu pobijając tym samym rekord wśród pań. 50-letnia kobieta jechała swoim Oplem za szybko, nie zapanowała nad autem, uderzyła w zaparkowaną Skodę i samochód wywrócił się. Kobieta jechała na szczescie dsama i nie odniosła żadnych poważniejszych obrażeń.  Kobiecie grożą nawet 2 lata więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Policja zapowiada wzmożone kontrole. 

opr. adm
foto: walbrzych24.com


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno