Muzyczne Perełki - rozśpiewane przedszkolaki

Prawie setka uzdolnionych muzycznie przedszkolaków wzięła udział w III Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej "Muzyczne Perełki" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Fundacji Clever.

Mali artyści prezentowali się przez dwa dni na deskach Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu były zwierzęta. Dzieciaki nie tylko dobierały zgodne z motywem piosenki ale też przebierały się w kolorowe stroje.
 
- Pomysł na przegląd wziął się z naszego programu wychowawczego. Chodzi o to, żeby młodych ludzi przygotowywać do dorosłości, aby radziły sobie w życiu, były odważne, potrafiły się prezentować. Bez względu na to, czy będą artystami, aktorami, prawnikami czy pracować w urzędach muszą umieć się zaprezentować. To jest pierwszy krok w życiu aby w Muzycznych Perełkach obyć się ze sceną, widownią i radzić sobie z pokazaniem swoich najlepszych stron - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej Fundacji Clever Ewa Piątek.
 
 
Wśród jurorów po raz kolejny znalazła się zawodowa wokalistka, autorka wielu znanych przebojów Halina Benedyk. Oprócz oceniania zdolności uczestników przeglądu dodawała im też otuchy i prowadziła warsztaty na rozgrzewkę przed każdą turą zmagań.
 
- Jestem po raz kolejny na Muzycznych Perełkach i muszę przyznać, że poziom w tym roku jest wyższy, co mnie bardzo cieszy. Pięknie dobierano materiał muzyczny dla dzieci. One same na scenie były pewniejsze siebie, może dlatego, że zostały lepiej przygotowane a widać że włożono w to dużo pracy - twierdzi piosenkarka Halina Benedyk.
 
 
Aby nagrodzić jak najwięcej dzieciaków organizatorzy podzielili nagrody na wiele różnych kategorii - oprócz zdolności wokalnych oceniane były również ruch sceniczny i stroje a także wybierano najlepsze piosenki ludowe czy nawiązujące do ekologii. W przeglądzie wzięło udział ponad 90 dzieciaków praktycznie ze wszystkich placówek przedszkolnych z Wałbrzycha i okolic.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno