Menu

Muzyczne Perełki - rozśpiewane przedszkolaki

Prawie setka uzdolnionych muzycznie przedszkolaków wzięła udział w III Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej "Muzyczne Perełki" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Fundacji Clever.

Muzyczne Perełki - rozśpiewane przedszkolaki
Mali artyści prezentowali się przez dwa dni na deskach Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu były zwierzęta. Dzieciaki nie tylko dobierały zgodne z motywem piosenki ale też przebierały się w kolorowe stroje.
 
- Pomysł na przegląd wziął się z naszego programu wychowawczego. Chodzi o to, żeby młodych ludzi przygotowywać do dorosłości, aby radziły sobie w życiu, były odważne, potrafiły się prezentować. Bez względu na to, czy będą artystami, aktorami, prawnikami czy pracować w urzędach muszą umieć się zaprezentować. To jest pierwszy krok w życiu aby w Muzycznych Perełkach obyć się ze sceną, widownią i radzić sobie z pokazaniem swoich najlepszych stron - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej Fundacji Clever Ewa Piątek.
 
 
Wśród jurorów po raz kolejny znalazła się zawodowa wokalistka, autorka wielu znanych przebojów Halina Benedyk. Oprócz oceniania zdolności uczestników przeglądu dodawała im też otuchy i prowadziła warsztaty na rozgrzewkę przed każdą turą zmagań.
 
- Jestem po raz kolejny na Muzycznych Perełkach i muszę przyznać, że poziom w tym roku jest wyższy, co mnie bardzo cieszy. Pięknie dobierano materiał muzyczny dla dzieci. One same na scenie były pewniejsze siebie, może dlatego, że zostały lepiej przygotowane a widać że włożono w to dużo pracy - twierdzi piosenkarka Halina Benedyk.
 
 
 
Aby nagrodzić jak najwięcej dzieciaków organizatorzy podzielili nagrody na wiele różnych kategorii - oprócz zdolności wokalnych oceniane były również ruch sceniczny i stroje a także wybierano najlepsze piosenki ludowe czy nawiązujące do ekologii. W przeglądzie wzięło udział ponad 90 dzieciaków praktycznie ze wszystkich placówek przedszkolnych z Wałbrzycha i okolic.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

clever  |   przedszkolaki  |   dzieci  |   piosenki  |   śpiew  |   teatr lalki i aktora  |  

Podsumowanie ferii w OSK (FOTO)

Dzień Babci i Dziadka w OSK (FOTO)

Premiera książki 'Być jak Książę Bolko'

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij