Zagraj w #gWArki
Gra w #gWArki - cała zabawa polegała na odnalezieniu gwarków ukrytych w różnych, strategicznych miejscach w centrum Wałbrzycha. 
 
 
W miniony weekend Dział Edukacji Starej Kopalni zorganizował grę miejską #gWArki dla grupy dzieci i młodzieży z Bojanowa.

Blisko 80% grup szkolnych, które korzystają z oferty edukacyjnej Centrum Nauki i Sztuki jest przyjezdnych. Uczniowie wyposażeni w specjalną Wałbrzyską Mapę Gwarków oraz plan Wałbrzycha wyruszyli na dwu i pół godzinną wędrówkę. Podczas gry młodzi ludzie dowiedzieli się nie tylko wielu górniczych ciekawostek, ale też poznali historię miasta poprzez analizę industrialnego krajobrazu i zabytkowych budynków. Uczestnicy gry otrzymali nagrody - ceramiczne wagoniki, które powstały w Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni.
 
- Edukacja jest jednym z najważniejszych działań Starej Kopalni. Przekazanie wiedzy o historii górnictwa młodszym pokoleniom w sposób przyjazny i kreatywny jest niezwykle istotne w ramach naszej misji - mówi dyrektor Starej Kopalni, Jan Jędrasik.
 
 Oferta edukacyjna Starej Kopalni zawiera blisko 30 zajęć przeznaczonych zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Gra miejska #gWArki to wspólny projekt Wałbrzycha i Starej Kopalni, który funkcjonuje od roku. opr. kama
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno