Menu

IV liga: Piast Nowa Ruda - Górnik Wałbrzych 1:5 (0:4)

Surowej lekcji futbolu udzielił broniącemu się przed spadkiem Piastowi Nowa Ruda - wałbrzyski Górnik. Już do przerwy nasi prowadzili w zaległym meczu z rundy jesiennej 4:0, aby ostatecznie zwyciężyć na wyjeździe 5:1.

Po wyjazdowej wygranej Piasta ze znacznie wyżej notowaną Polonią Trzebnica 3:0 nieco obawialiśmy się środowej, zaległej z jesieni konfrontacji noworodzian z Górnikiem. Całkiem na wyrost trzeba przyznać, gdyż nasi od niemal pierwszego gwizdka zdominowali gospodarzy.

Już w 14 minucie po świetnej, zespołowej kontrze Damian Chajewski w pełnym biegu dorzucił z prawego skrzydła na wbiegającego z lewej flanki w pole karne Szymona Tragarza, który ładnie zgrał głową do Miłosza Rodziewicza, a ten dokładną główką z kilku metrów otworzył wynik potyczki. W odpowiedzi po zamieszaniu w naszym polu karnym oko w oko z Damianem Jaroszewskim znalazł się Koreańczyk Cho, ale "Jogi" nie dał się zaskoczyć. I to było wszystko w wykonaniu miejscowych do przerwy, gdyż w kolejnych fragmentach pierwszej odsłony gra toczyła się głównie na połowie rywala. W 37 minucie po zagraniu Chajewskiego jeden z miejscowych dotknął piłki ręką, co wychwycił sędzia dyktując rzut karny, który po raz drugi w ostatnich dniach pewnie wykorzystał Dariusz Michalak. Na 3:0 podwyższył w 41 minucie Tragarz. Nasz pomocnik wymanewrował przeciwnika, a następnie pięknie uderzył pod poprzeczkę, niemal kopiując bramkową akcję z meczu z Sokołem Wielka Lipa. I na tym nasi nie poprzestali, gdyż tuż przed zejściem na krótki odpoczynek do szatni Rodziewicz zabawił się z obrońcami Piasta, aby oddać na środek "16" do Tragarza, który strzałem z pierwszej piłki ustalił wysokie prowadzenie wałbrzyszan.

Druga odsłona rozpoczęła się od szybko zdobytego trafienia, które na swoje konto po zaledwie 120 sekundach gry wpisał Chajewski. Chwilę później w polu karnym biało-niebieskich padł jeden z miejscowych i arbiter po raz drugi wskazał na "wapno". Skutecznym egzekutorem "jedenastki" okazał się Bartosz Chabrowski, a więc niedoszły gracz Górnika. Po honorowym golu rywali gra wyraźnie siadła. Zadowoleni z wysokiego prowadzenia goście nie forsowali tempa swych akcji, podczas gdy z miejscowych zeszło powietrze. Ostatecznie podopieczni Jacka Fojny pewnie wygrali 5:1, dzięki czemu ich strata do prowadzącego Śląska II Wrocław zmalała do 3 "oczek".

IV liga - grupa wschodnia
XV kolejka (zaległa)
Piast Nowa Ruda - Górnik Wałbrzych 1:5 (0:4)
Bramki: 0:1 Miłosz Rodziewicz (14), 0:2 Dariusz Michalak (37 - rz.k.), 0:3 Szymon Tragarz (41), 0:4 Szymon Tragarz (44), 0:5 Damian Chajewski (47), 1:5 Bartosz Chabrowski (52)
Górnik: Jaroszewski, Smoczyk, Michalak, Krzymiński, Orzech, Wepa (87 Sobiesierski), Tragarz (66 Młodziński), Sawicki (56 Rękawek), Bogacz (73 Krawczyk), Chajewski (81 Borowiec), Rodziewicz (58 De Paula). Trener: Jacek Fojna

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com