Chełmiec wraca do Szczawna Zdroju
Góra Chełmiec wraca pod zarząd Gminy Szczwano Zdrój. 
 

 

Chełmiec podzielony jest miedzy trzy gminy: Wałbrzych, Boguszów Gorce i Szczawno Zdrój. Szczytem góry zarządzało od pond 20 lat Europejskie Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej. Gmina Szczawno Zdrój od 3 lat starała się odzyskać Chełemec, teraz wyrokiem sądu umowa z ECRA zostałą rozwiązana. Wieża na Chełmcu była zwykle nieczynna, teraz ma zostać udostepniona turystom. 

Chełmiec  (niem. Hochwald, 851 m. n.p.m.) jest częscia Gór Wałbrzyskich, jest najwyższym szczytem w granicach administracyjnych Szczawna-Zdroju i drubim co do wysokości w Górach Wałbrzyskich (Góra Borowa - 854 m. n.p.m.)

W latach 1887-88 na szczycie Chełmca wzniesiono z inicjatywy Wałbrzyskiego Towarzystwa Górskiego  i finansowaną przez Hochbergów kamienną wieżę (22 m wys.) widokową stylizowaną na ruinę - z gospodą i schroniskiem. 

kama
foto: użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com


 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno