Przekroczył prędkość o 67 km/h- stracił prawo jazdy

Jechał blisko 120 kilometrów na godzinę przez Grochotów - 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące. 

 

Niestety, mimo licznych apeli o bezpieczną jazdę kierowcy wciąż zatrzymywani są za przekroczeniem dozwolonej prędkości. W Grochotowie pod Świdnicą policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który przekroczył prędkość o 67 km/h -  jechał przez Grochotów z predkością 117 km/h. Mężczyzna dostał mandat 
400 zł i 10 punktów karnych, stracił prawo jazdy na 3 miesiące. 
 
Przypominamy, zgodnie z obowiązującymi  przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h  straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało  konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy. 

kat


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno