Kto sfinansował boguszowski 'Babski Comber' ?
- Mamy informacje od mieszkańców i uczestników imprezy, że była ona współfinansowana ze środków Gminy Boguszów-Gorce - mówi radny Daniel Geming o imprezie "Babski Comber",  na której samorządowcy bawili się w towarzystwie striptizera i  prosi ZGM o przedstawienie faktur. ZGM dokumentów pokazać nie chce.  

 
Boguszowcy radni z Klubu "Razem dla Boguszowa-Gorc" pytają czy impreza "Babski Comber" była współfinansowana z gminnych pieniędzy. 

- Pytaliśmy wcześniej dwukrotnie ZGM o finansowanie imprezy "Babski Comber". Odmówiono nam udzielenia informacji, mimo, że powoływaliśmy się na Ustawę o Samorządzie, która pozwala radnym na kontrolę dokumentacji spółek miejskich i jednostek podległych. Prezes Zarządu ZGM, Agnieszka Walkosz-Berda, stwierdziła, że musi zasięgnąć opinii radcy prawnego i dokumentów nie udostępniła - mówi radny Daniel Geming. 

Jak twierdzą radni, "Babski Comber" mógł być finansowany ze środków gminy, dlatego dziś złożyli oficjalne pismo w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej.

- Mamy informacje od mieszkańców i uczestników imprezy, że była ona współfinansowana ze środków gminy, nie tylko z biletów - dodaje Geming. 

W złożonym w ZGM-ie piśmie, radni pytają również o kwalifikacje zatrudnionych w CKK Witold i OSR Dzikowiec kierowników. Wnoszą też o udostępnienie dokumentów, między innymi faktur za imprezę "Babski Comber". 

Wiceburmistrz Boguszowa, Sebastian Drapała nabiera wody w usta, po wczorajszym spotkaniu z mieszkańcami nie chciał odpowiadać na pytania naszych dziennikarzy, nie odpowiadał też na pytania jednego z mieszkańców w kwestii zatrudnienia pracowników w boguszowskim Urzędzie Miasta. Do sprawy będziemy wracać. Przypomnijmy, w Boguszowie-Gorcach w restauracji na terenie Centrum Kulturalno-Kongresowego „Witold” na koniec karnawału zorganizowano „Babską biesiadę combrową”, podczas której panie zabawiał... striptizer. Bawili się między innymi: zastępca burmistrza Boguszowa Gorc, Sebastian Drapała oraz wicestarosta Iwona Frankowska z Prawa i Sprawiedliwości, która w stroju zakonnicy popijała piwko. O Boguszowie zrobiło się głośno, pisały o niej ogólnopolskie media, między innymi Gazeta Wyborcza, Fakt, Wprost, Super Express czy Wirtualna Polska. 

Pokłosie imprezy to wyrzucenie wicestarosty Powiatu Wałbrzyskiego Iwony Frankowskiej z Prawa i Sprawiedliwości, wiceburmistrz Boguszowa Gorc, Sebastian Drapała zawiesił swoje członkostwo w Porozumieniu Jarosława Gowina. 
 

 
Czytaj też:

Burmistrz Sebastian Drapała zawieszony?
Tak promują Boguszów...
 

opr. pos
foto:  WTV

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno