Rozbierają pawilon naprzeciw Muzeum

Blaszany pawilon, który od dawna szpecił okolicę Muzeum Porcelany w końcu znika z krajobazu miasta.

Co możemy zobaczyć na początku ul. 1 Maja w wałbrzyskim Śródmieściu? Odnowiony budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5, dostojny Pałac Albertich czyli siedziba Muzeum Porcelany, dwa wyremontowane skrzyżowania w tym duże nowoczesne rondo im. Solidarności oraz... blaszany pawilon handlowy. Władzom Wałbrzycha ten obiekt od dawna nie pasował do okolicy, dlatego teren został odkupiony w połowie ubiegłego roku za 100 tys. zł. a teraz rozpoczyna się demontaż tzw. "blaszaka".
 
 
Nie wiadomo jeszcze co powstanie w tym miejscu, ponieważ będzie to zależeć od ostatecznego kształtu planu rewitalizacji. Być może będzie to po prostu zielony skwer z ławkami i przyjemnym widokiem na Pałac Albertich ale niewykluczone, że mógłby tu też powstać budynek mieszkalny lub usługowo-gastronomiczny bo nie wyklucza tego miejscowy plan zagospodarowania.
 
 
Warto wspomnieć, że nie tak dawno zniknął z tej okolicy podobny pawilon handlowy. Znajdował się w sąsiedztwie obecnego nowoczesnego przystanku autobusowego przy pl. Solidarności (dawniej Na Rozdrożu).
 
Plac Na Rozdrożu przed remontem - źródło Google Street View
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno