10 zatrzymanych za nadmierna prędkość

Policja nie odpuszcza i ściga piratów drogowych,. Świdniccy policjanci zatrzymali 10 kierowców za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h - dziewięciu straciło prawo jazdy. 

Ponad 100 km/h to prędkości z jakimi w ostatni weekend pędziło dziesięciu kierujących w wieku 19-55 lat - siedmiu z nich zatrzymanych zostało  na terenie Świdnicy, a trzech w Gminie Strzegom. Wszyscy zatrzymani zostali ukarani  mandatami (400 i  500 zł.) każdy dostał też po 10 punktów karnych. Dziewięciu amatorów szybkiej jazdy straciło prawo jazdy na 3 miesiące, jeden z zatrzymanych pozbawiony został na okres  trzech miesięcy  szans na uzyskanie prawa jazdy. 
 
27-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jadąc Volkswagenem Passatem, z prędkością 102 km/h, ponad dwukrotnie przekraczając dopuszczalną prędkość, nie miał prawa jazdy. Mężczyzna został ukarany 1000 zł. grzywna, przez najbliższe 3 miesiące nie bedzie mógł starac sie o prawo jazdy. 
 
Policja przypomina, zgodnie z obowiązującymi  przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h  straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało  konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.  opr. kama
foto: KMP Świdnica


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno