Freski na Zamku Grodno
Tajemnicze freski podczas prac remontowych odkryto w Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim. Pochodzenie fresków nie jest jeszcze znane,  jeden z nich ukazuje  głowę z charakterystyczną fryzurą ciemnoskórego  mieszkańca Afryki.
 
- Jest to dla nas zaskakujące odkrycie. To także dodatkowy atut naszego nowego przedsięwzięcia.  Komnata, w której odkryto freski,  będzie przystosowana do trójwymiarowej prezentacji życia nietoperzy, a więc oprócz latających  obok  nas nietoperzy, będziemy mogli również  podziwiać historyczne malowidła - mówi wójt Walimia, Adam Hausman.

Freski odkryto podczas prac remontowych, wszystkie prace na Zamku Grodno prowadzone są pod nadzorem konserwatora zabytków.
 
Gmina Walim realizuje projekt  “Zwiększenie udostępniania zasobów przyrodniczych oraz rozwój nowych form edukacji ekologicznej dzięki rozbudowie Turystycznego Centrum Edukacji Ekologicznej “Choina” i poprawie organizacji ruchu turystycznego w Gminie Walim”. Jest to projekt realizowany w trzech etapach: 
– budowa budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego wraz z infrastrukturą techniczną zlokalizowanego w Zagórzu Śląskim;
– Rozbiórka i budowa kładki dla pieszych nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim
– przebudowa pomieszczeń poddasza Zamku Grodno z adaptacją na Centrum Bioedukacji Multimedialnej w Zagórzu Śląskim.
 
opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno