Zasłużeni artyści i ich obrazy

W wałbrzyskim muzeum zobaczymy nie tylko ozdobne naczynia i wyroby z porcelany. Obecnie na wystawie czasowej gości kilkadziesiąt obrazów dolnośląskich artystów, Zasłużonych dla Kultury Polskiej.

Wystawa "Ze sztuką wczoraj dziś i jutro" została zorganizowana z okazji 40-lecia pracy twórczej Piotra Pawlickiego. To jednak nie jedyny artysta, którego prace zdobią obecnie ściany Pałacu Albertich.
 
- Jest to dla nas szczególna wystawa bo prezentujemy prawie 50 prac artystów zrzeszonych w Dolnośląskim Oddziale Związku Artystów Plastyków. Są to artyści odznaczeni Orderem Zasłużony dla Kultury Polskiej przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Prezentowane obrazy należą do Danuty Orskiej, Zdzisława Szpaka i prezesa związku Piotra Pawlickiego. Bardzo szeroka tematyka obrazów połączona z różnymi technikami malarskimi sprawia, że jest to bardzo przyjazna dla oka wystawa - mówi Ilona Dębicka, edukator i przewodnik w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.
 
Wystawa będzie gościć w Muzeum do 21 kwietnia.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno