Menu

Zasłużeni artyści i ich obrazy

W wałbrzyskim muzeum zobaczymy nie tylko ozdobne naczynia i wyroby z porcelany. Obecnie na wystawie czasowej gości kilkadziesiąt obrazów dolnośląskich artystów, Zasłużonych dla Kultury Polskiej.

Zasłużeni artyści i ich obrazy
Wystawa "Ze sztuką wczoraj dziś i jutro" została zorganizowana z okazji 40-lecia pracy twórczej Piotra Pawlickiego. To jednak nie jedyny artysta, którego prace zdobią obecnie ściany Pałacu Albertich.
 
- Jest to dla nas szczególna wystawa bo prezentujemy prawie 50 prac artystów zrzeszonych w Dolnośląskim Oddziale Związku Artystów Plastyków. Są to artyści odznaczeni Orderem Zasłużony dla Kultury Polskiej przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Prezentowane obrazy należą do Danuty Orskiej, Zdzisława Szpaka i prezesa związku Piotra Pawlickiego. Bardzo szeroka tematyka obrazów połączona z różnymi technikami malarskimi sprawia, że jest to bardzo przyjazna dla oka wystawa - mówi Ilona Dębicka, edukator i przewodnik w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.
 
Wystawa będzie gościć w Muzeum do 21 kwietnia.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lola (30 marca 2019 11:52)
Mam obrazeczek p.Oskiej :) i p.Malinowskiej też :)

Dodaj komentarz

Muzeum Porcelany  |   muzeum  |   obrazy  |   wystawa  |   malarstwo  |   Piotr Pawlicki  |   Danuta Orska  |   Zdzisław Szpak  |  

Ponad 160 zdjęć na Triennale Fotografii Wałbrzyskiej

Warsztaty artystyczne w BWA inspirowane twórczością L. Podsiadłego

Sybir - los zesłańców w głąb Związku Radzieckiego na zdjęciach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij