Budują Centrum Przesiadkowe w Głuszycy
Ruszyła budowa Centrum Przesiadkowego w Głuszycy. Powstanie nowoczesna wiata przystankowa, zatoka autobusowa, parking i budynek z punktem informacji, poczekalnią i  toaletami.
 
- Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia mieszkańców. Trwają już prace budowlane związane z realizacją zadania „Sowiogórski Raj – budowa Centrum Przesiadkowego w Głuszycy”. To projekt, na który otrzymaliśmy prawie 2,9 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014- 2020 – mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 
 
Centrum Przesiadkowe zlokalizowane będzie na największym głuszyckim osiedlu. Powstanie  nowoczesna wiata przystankowa i zatoka autobusowa, obok będzie przestronny parking i miejsca dla rowerów. Postawiony zostanie też budynek z punktem informacji, poczekalnią i toaletami.  Centrum Przesiadkowe zostanie oświetlone i będzie monitorowane. Zakończenie prac budowlanych zplanwane jest jeszcze w tym roku.

W ramach projektu Gmina Głuszyca kupiła już dwa autobusy niskoemisyjne, dzięki którym głuszyczanie i turyści będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji zbiorowej. W  okolicy powstającego Centrum Przesiadkowego znajduje się niedawno otwarta kryta pływalnia „Delfinek”.  opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno