Uratował Czechów - został wyróżniony
- Jego doświadczenie, fachowość i zdecydowane w działaniu przyczyniły się bezpośrednio do uratowania życia dwóch osób - mówi Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu,  kom. Krzysztof Lewandowski i wyróżnia listem gratulacyjnym st. post. Pawła Łabudę,  który uratował turystów z Czech 

„Składam Panu wyrazy uznania oraz dziękuję za zachowanie godnej funkcjonariusza Policji postawy w chwili zagrożenia ludzkiego zdrowia i życia. Pana zdecydowane i skuteczne działania przeprowadzone 7 marca 2019 r. skutkowały zorganizowaniem akcji ratunkowej dla dwójki turystów, którzy ulegli nieszczęśliwemu wypadkowi w Karkonoszach. Jestem przekonany, że Pana interwencja przyczyni się do wzrostu zaufania społeczności do Policji, która służy pomocą w każdej krytycznej sytuacji.” - czytamy w liście gratulacyjnym. 

Starszy posterunkowy Paweł Łabuda, na początku marca wybrał się w góry w rejonie  Śnieżki. Gdy rano wyszedł na szlak,  usłyszał mężczynę wołającego po czesku o pomoc.  Mężczyzna był zakrwawiony, z jego relacji wynikało, że dzień wcześniej, (około godz. 21:00) wraz ze swoją partnerką po  silnym podmuchu wiatru, zsunęli się ze zbocza po czeskiej stronie. Mężczyzna na szczęście zatrzymał się na kosodrzewinie i dzięki temu udało mu się ostatecznie wspiąć z powrotem na górę. Kobieta od wieczora poprzedniego dnia pozostawała na dole i nie było z nią kontaktu.

Mężczyzna nie miał też telefonu komórkowego by poinformować służby o wypadku, bo zgubił go gdy zsunął się ze zbocza. Był lekko ranny, wałbrzyski policjant udzielił mu pierwszej pomocy,  pomógł rozgrzać się  goracą herbatą, a także dostać do najbliższego schroniska. Dzięki wałbrzyskiemu funkcjonariuszowi na miejscu szybko pojawili się czescy ratownicy.  Do kobiety, która zsunęła się ze zbocza blisko 400 metrów w dół, przyleciał helikopter z ratownikami. Oboje poszkodowani trafili ostatecznie do szpitala. Mieli sporo szcześcia, temperatura w nocy oscylowałą w okolicy 0 stopni.

Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztof Lewandowski podziękował Pawłowi Łabudzie za wzorową postawę. Podkreślił, że  jego doświadczenie, fachowość i zdecydowane w działaniu przyczyniły się bezpośrednio do uratowania życia dwóch osób.Czytaj też:
To on uratował Czechów

opr. adm
foto: KMP Wałbrzych

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno