Szaniawski laureatem konkursu Dormana
Wałbrzyski Teatr Dramatyczny został laureatem Konkursu im. Jana Dormana przechodząc do finału z najwyższą punktacją. Projekt na realizację spektaklu dla młodzieży i działania edukacyjne otrzymał najwyższe dofinansowanie, 120 000 zł.


 
Spektakl „Greta i ostatni Wieoloryb”  będzie zaprezentowany już w październiku 25-krotnie w kilku wybranych wałbrzyskich  szkołach. Gratulacje należą się przede wszystkim autorom projektu: Dorocie Kowalkowskiej (pedagożce teatru) i Maciejowi Podstawnemu (reżyserowi spektaklu). 
 
Konkurencja była duża, do pierwszego etapu Konkursu złożono 54 wnioski.  Do finału zakwalifikowało się 8 projektów. Trzy otrzymały dofinansowanie i zostaną zrealizowane. 

Teatr Dramatyczny po raz czwarty jest laureatem Konkursu, dotychczas w ramach konkursu zrealizowane zostały trzy spektakle: „Tutaj jest wszystko”, „Kiedy mój tata zmienił się w krzak”, „Dziki”.  

Decyzją Komisji Ekspertów w składzie: Justyna Bargielska, Grzegorz Bucholc, Justyna Czarnota-Misztal, Anna Czernow, Justyna Sobczyk, dofinansowanie na produkcję i eksploatację uzyskały: 
1. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu - 120 000 zł.
2. Teatr Lalek Arlekin w Łodzi - 107 350 zł
3. Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu - 71 500 zł
 
"Zwycięskie projekty charakteryzuje spójność koncepcji artystycznej i edukacyjnej. Wszyscy laureaci podejmują tematy istotne dla młodych widzów a ich współpraca z placówkami oświatowymi jest na tyle szeroko zakrojona, że pozwala na zbudowanie mocnych i długofalowych relacji pomiędzy teatrem a szkołą."

opr. adm
foto: walbrzych24.com


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno