Menu

Matematica Applicata (wyniki konkursu)

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Wałbrzychu zwycięzyłą w II edycji Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego „Matematica Applicata”. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyłą Aleksandra Kaziniec  z PSP nr 15. 
 
 
 
 
Matematica Applicata (wyniki konkursu)
Konkurs kładzie nacisk na praktyczne wykorzystanie matematyki w różnych dziedzinach wiedzy, wymaga od uczniów kreatywnego rozwiązywania problemów.  Uczniowie rozwiązywali  zadania z matematyki, fizyki, biologii, chemii, geografii i historii.
Ideą konkursu jest pokazanie, że matematyka nie jest jedynie nauką wykonywania działań na liczbach, ale przede wszystkim doskonałym narzędziem w całej nauce. 
 
I etap konkursu polegał na rozwiązaniu kilkunastu zadań testowych zamkniętych  i kilku otwartych, II etap to połączenie wiedzy z umiejętnościami praktycznymi oraz logicznym i strategicznym myśleniem.

Do konkursu zgłosiło sie 13 szkół. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Wałbrzychu (po zaciętej dogrywce z PSP nr 5). 

Klasyfikacja indywidualna: 
Tytuł laureata –  Aleksandra Kaziniec  PSP nr 15
 
 
Finalista I stopnia -  Filip Andrasz PSP nr 28
Finalista II stopnia (ex equo) -  Małgorzata Król PSP nr 15 i Przemysław Bojarski  PSP nr 15

Konkurs zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu.
 

opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Neonówka - nowy program Tradycje Polskie, 24 listopada w Wałbrzychu

Zwłoki mężczyzny odnalezione na byłym basenie na Rusinowej

Posprzątali Niedźwiadki (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij