Matematica Applicata (wyniki konkursu)
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Wałbrzychu zwycięzyłą w II edycji Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego „Matematica Applicata”. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyłą Aleksandra Kaziniec  z PSP nr 15. 
 
 
 
 
Konkurs kładzie nacisk na praktyczne wykorzystanie matematyki w różnych dziedzinach wiedzy, wymaga od uczniów kreatywnego rozwiązywania problemów.  Uczniowie rozwiązywali  zadania z matematyki, fizyki, biologii, chemii, geografii i historii.
Ideą konkursu jest pokazanie, że matematyka nie jest jedynie nauką wykonywania działań na liczbach, ale przede wszystkim doskonałym narzędziem w całej nauce. 
 
I etap konkursu polegał na rozwiązaniu kilkunastu zadań testowych zamkniętych  i kilku otwartych, II etap to połączenie wiedzy z umiejętnościami praktycznymi oraz logicznym i strategicznym myśleniem.

Do konkursu zgłosiło sie 13 szkół. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Wałbrzychu (po zaciętej dogrywce z PSP nr 5). 

Klasyfikacja indywidualna: 
Tytuł laureata –  Aleksandra Kaziniec  PSP nr 15
Finalista I stopnia -  Filip Andrasz PSP nr 28
Finalista II stopnia (ex equo) -  Małgorzata Król PSP nr 15 i Przemysław Bojarski  PSP nr 15

Konkurs zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu.
 

opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno