Stop Plastik

Dziwna konstrukcja z plastikowych butelek pojawiła się na Placu Grunwaldzkim. To nie wiosenna choinka ale symbol tego ile w Wałbrzychu codziennie zużywa się plastiku i znak, że czas to zmienić.

Ponad tonę plastiku w różnej postaci wyrzucają wałbrzyszanie do kosza każdego dnia. Nawet jeśli stosują zasady segregacji odpadów to nie znaczy, że mogą mieć czyste sumienie, ponieważ zdaniem władz miasta tego surowca jest po prostu za dużo.
 
- Nie mamy powoli co robić z tym plastikiem a jest go coraz więcej. Kiedyś mogliśmy go odsprzedawać a dziś już prawie nikt nie chce go od nas kupować. To wielki problem przed którym stoimy nie tylko my - mówi rzecznik Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Edward Szewczak.
 
 
Władze miasta chcą zmienić nawyki mieszkańców i nakłaniać do korzystania z produktów z ekologicznych surowców jako alternatywę plastiku. Dając dobry przykład Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wprowadza pewne rygorystyczne zasady we wszystkich miejskich instytucjach.
 
- Od 1 maja żegnamy się we wszystkich instytucjach miejskich z plastikiem jednorazowego użytku. Wprowadzamy całkowity zakaz używania plastikowych kubków, sztućców czy butelek. Ponadto wszelkie imprezy realizowane z pieniędzy miejskich będą pozbawione tych elementów - dodaje Edward Szewczak.
 
 
Jako alternatywę dla plastiku miasto proponuje takie surowce jak drewno, szkło czy papier. Pierwsze kroki w kierunku ograniczenia plastiku zostały już wykonane. Czy za przykładem władz miasta pójdą także jego mieszkańcy? Napiszcie w komentarza co sądzicie o takich rozwiązaniach.
 
plr
foto: użyczone / Urząd Miejski w Wałbrzychu
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno