Menu

Zmodernizują odkryty basen w Świdnicy

Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ogłosiło przetarg na prace budowlane związane z modernizacją basenu letniego przy ul. Śląskiej. Oferenci mają czas do 18 kwietnia na złożenie oferty cenowej w systemie „zaprojektuj i zbuduj”.

Zmodernizują odkryty basen w Świdnicy
Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie mógł wejść na plac budowy w II połowie września, po zakończeniu tegorocznego sezonu na miejskim kąpielisku, a na wykonanie wszystkich prac będzie miał czas do listopada 2021 roku.
 
Na przebudowę czekają wszystkie niecki, które zostaną wykonane ze stali nierdzewnej i dostosowane do funkcji rekreacyjnych, choć zwolennicy treningu pływackiego też znajdą miejsce dla siebie po remoncie. 
 
Część wodna będzie wydzielona niskim ogrodzeniem, za którym znajdą się: basen sportowy, baseny rekreacyjne, brodzik, wodny plac zabaw, zjeżdżalnie, tarasy wypoczynkowe oraz wieża ratowników. Pomiędzy nieckami projektuje się tarasy wypoczynkowe zacieniane przez żagle solarne. Wokół basenów i tarasów wypoczynkowych planuje się budowę nowych plaż o nawierzchni syntetycznej wraz z elementami towarzyszącymi tj. brodziki (nogomyje) z prysznicami, ławki, siedziska, oprawy oświetleniowe.
 
W pobliżu wydzielonej części basenowej, na terenie trawiastym projektuje się przebieralnie z prysznicami. Po wschodniej części basenów planuje się budowę nowych trybun, ukształtowanych na istniejącej skarpie oraz zacienionych altan wypoczynkowych.
 
Od strony lodowiska planuje się lokalizację plaży piaszczystej wygrodzonej niskim ogrodzeniem oraz wysokimi trawami. Po przeciwnej stronie terenu kąpieliska powstanie budynek technologii basenowej z sanitariatami.
 
 
Plany inwestycji przewidują również elementy małej architektury tj. kosze na odpady, wodopoje, tablice informacyjne oraz nowe nasadzenia drzew i zieleni niskiej, w tym traw i krzewów.
 
Wszystkie projektowane budowle i elementy małej architektury będą nawiązać do stylistyki budynków istniejących oraz do stylu lat 20-30.
 
opr.plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Świdnica  |   basen  |   odkryty  |   remont  |   pływanie  |   rekreacja  |   kąpielisko  |  

Wałbrzych: Odkryty basen na liście rzeczy mniej ważnych

Sobięcin: Wiemy, kiedy będzie koniec remontu ul. 1 Maja i Zachodniej

Stary Zdrój: Emeryci i renciści w końcu mają komfortowe warunki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij